podniky

Otvorili vynovený a väčší Mobelix v Bratislave na Rožňavskej

mobelix novýMobelix na Rožnavskej ulici v Bratislave tu už bol spomenutý v inej trpkej súvislosti. Tentoraz však naozaj otvoril svoje brány a lákal na parkovisko na ktorom bol tentoraz problém zaparkovať nie pre políciu, ale pre vysoký záujem ľudí. Mnohí parkovali pri McDonald’s alebo až pri Mercury Markete.

Hoci len odviezť ľudí na nákup, aj to znamenalo trochu trpezlivosti, najmä čo sa dopravy týka. Podľa slov nakupujúcich sa Mobelix tentoraz výrazne rozšíril, viac sa organizovaním a zariadením napríklad ukážkového malého bytu priblížil IKEY, pre majiteľov Mobelix karty ponúkol ešte zaujímavejšie zľavy a v rámci vyššieho náporu správne počítal s vysokou návštevnosťou zvýšením počtu zamestnancov aj pokladní.

Prvých 500 zákazníkov získalo dáždnik a za 2 € si mohli všetci záujemcovia pochutiť na cigánskej pečienke v pečive s cibuľou, ktorá šla na dračku. Z interpretácie nakupujúcich sa Mobelix vylepšil, neponúka síce v prvý deň žiadne extra výrazné zľavy pre bežných klientov, no opäť si medzi nábytkom a výrobkami každý vie niečo nájsť. Pokladne boli situované v stanoch, ktoré pristavali na mieste, kde donedávna boli vystavené záhradné trampolíny. Približne 8 pokladní v provizórnych podmienkach naplno fungujú. Zaujímavé však je aj to, že v Mobelixe je síce množstvo ľudí, ktorí prišli v prvý deň po rekonštrukcii, ale zároveň je tu aj veľa zamestnancov, ktorí sa ľuďom venujú. Neprehliadnuteľne sú však unavení, po niekoľkohodinovom útoku z počiatku prevažne dôchodcov, ktorí prišli pre darčeky zadarmo bez žiadneho výrazného nákupu, sa v poobedňajších hodinách klientela viac zmenila na mladé rodiny, páry a produktívny vek.

Chaos v doprave
Problém pri vstupe ešte pred parkoviskom tvoril aj veľký ťahač nakladajúci osobné vozidlá, ktorý blokoval jeden pravý pruh no z opačnej strany bol celkom zablokovaný pruh opačný. Vo svojom pruhu nemohli ľudia toto miesto opustiť, pretože do ich pruhu prechádzali osobné vozidlá s poza kamióna a vďaka jeho dlhej dĺžke bolo nutné vystúpiť a prejsť hodný kus cesty k celej línií áut a požiadať šoférov, aby nechodili v dlhom zástupe áut do protismeru, pretože autá, ktorých tento smer je, sa nemajú šancu dostať sa z parkoviska von. Nanešťastie šlo o samých Maďarov a ľudí, ktorí cúvnuť a počkať, nech prejdú ľudia, ktorých pruh to je, skrátka nechceli. Zlyhal však v prvom rade vodič ťahača, ktorý dlhý železný kolos odstavil na nešťastnom mieste a celkom ignoroval nejakú nutnosť koordinovať dopravu. Taktiež vodiči smerujúci k Mobelixu, ktorí jeden za druhým v kolóne blokovali protismer len preto, že to isté spravil ten pred ním.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:podniky

Komentáre sú ukončené