financie

NN DSS a AEGON DSS sa zlúčili pod značku NN

Začiatkom roka spoločnosť NN Group úspešné ukončila akvizíciu spoločností AEGON Slovensko. V súvislosti s touto transakciou sa NN dôchodková správcovská spoločnosť k 1. novembru 2019 zlúčila s AEGON dôchodkovou správcovskou spoločnosťou.

Aegon DDS je NN

Dohodu o kúpe spoločností AEGON Životná poisťovňa a AEGON dôchodková správcovská spoločnosť na Slovensku oznámila skupina NN Group 16. augusta 2018. Potrebné súhlasy všetkých zúčastnených regulátorov získala ešte v decembri 2018 a k 8. januáru 2019 úspešne ukončila celú akvizíciu AEGON Slovensko.

V súvislosti s touto transakciou sa s účinnosťou od 1. novembra 2019 NN dôchodková správcovská spoločnosť zlúčila s AEGON dôchodkovou správcovskou spoločnosťou pod značku NN. NN tak posilnila svoje postavenie na trhu dôchodkového zabezpečenia, kde patrí ku kľúčovým hráčom.

 „Zo spojenia oboch dôchodkových správcovských spoločností budú benefitovať predovšetkým naši klienti. Spojili sme dva profesionálne tímy zložené z najlepších odborníkov na dôchodkové sporenie, čo nám umožňuje zdieľať skúsenosti, know-how a prinášať tak klientom ešte kvalitnejšie a modernejšie služby. Dôchodkové úspory našich sporiteľov budú teda naďalej v dobrých rukách a, samozrejme, o všetkých dôležitých zmenách ich budeme informovať ešte v priebehu novembra,“ hovorí na margo aktuálneho zlúčenia generálny riaditeľ NN Slovensko Peter Brudňák.

Najširšia ponuka fondov na trhu

Výsledkom zlúčenia je tiež optimalizácia portfólia dôchodkových fondov v II. pilieri. NN dôchodková správcovská spoločnosť (NN DSS) tak od 1. 11. 2019 ako jediná na Slovensku ponúka sporiteľom na výber až z 5 dôchodkových fondov. Fondy sa líšia investičnou stratégiou, mierou investičného rizika a výškou potenciálneho výnosu.

  • Solid – Dlhopisový garantovaný d. f. NN DSS
  • Harmónia – Zmiešaný negarantovaný d. f. NN DSS
  • Dynamika – Akciový negarantovaný d. f. NN DSS
  • Index Euro – Indexový negarantovaný d. f. NN DSS
  • Index Global – Indexový negarantovaný d. f. NN DSS

Digitalizácia služieb na vyššej úrovni

Kľúčovým krokom k vyššej spokojnosti klientov je aj digitalizácia služieb. Sporitelia môžu naďalej využívať klientske on-line portály k správe ich starobného dôchodkového sporenia. Tešiť sa môžu aj na mnohé vylepšenia, ktoré im uľahčia starostlivosť o ich sporenie v NN.

Viac informácií o zlúčení a optimalizácii dôchodkových fondov nájdete na stránke AEGON DSS je odteraz NN.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:financie

Komentáre sú ukončené