financiezamyslenie

Podvodné reklamy so slovenskými peniazmi na finančné služby

Internetom sa šíria podvodné reklamy. Ich autor zrejme nepostrehol, že na Slovensku už nemáme slovenské koruny. Väčšinou zobrazujú slovenské bankovky, slovenský pas a to len preto, aby tak prilákal pozornosť slovenského obecenstva. Reklamy prezentujú akýsi závratný systém na zárobky. Raz je to akási tlačová chyba, inokedy nový zákon, skulinka v zákonoch, alebo nová metóda zárobku. Nech už tvrdia takéto reklamy čokoľvek, s veľkou istotou nakoniec i tak budú smerovať na podozrivé stránky s fotografiou Úradu vlády. Stránky sa pokúšaj vytvoriť dojem, že finančný svet sa otriasa v základoch a práve oslovený čitateľ má možnosť nahliadnuť do tajomstva, ako zarobiť milióny. Veľmi jednoduchý spôsob ako nalákať ľudí v zúfalstve aktuálnej koronakrízy spočíva v jednoduchosti. Idú na to skrátka jednoducho. Nemáte peniaze? Chcete veľa peňazí? Toto je vaša záchrana. Ale skutočnosť je iná.

Podvodné finančné reklamy

Pod týmito pochybnými reklamy sa ukrýva niečo celkom iné

V pozadí je sieť niekoľkých falošných stránok, rôznych klamlivých blogov a narafičených článkov. Každý z takýchto článkov sa nachádza len na predpripravenom webe. Nejde o skutočné stránky, ale ich náhražky. Nie je možné dohľadať autorov textov a prevádzkovateľov stránok, či domén. Ak zachytili vašu pozornosť, budú sa ju snažiť previesť do stránok na registráciu. Následne si vyžiadať akési poplatky, štartovné, ktoré však nevedie k žiadnemu zisku. Obchodovanie s kryptomenami tieto stránky prezentujú ako jednoduchú cestu k zisku, avšak nebezpečné sú práve tým, že vyvárajú kombináciu nereálnych vízií, spájajú minulé úspechy a rasty s budúcnosťou. Medzi riadkami poskytujú záruky, ktoré však nikde negarantujú.

  • Pri hľadaní odpovedí je možné naraziť na hoax.sk a článok, ktorý upozorňuje na ešte inú podobu slovenských peňazí v reklame.
  • Na konkrétnom portáli nachádzame zmienku o knihe.
  • Nechávame sa tiež inšpirovať technikou stránok a meníme aj náš dizajn na modernejší a efektnejší.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:financie