médiá

Naše Novinky, bezplatné noviny s reklamou na stranu TIP

Naše Novinky a reklamaNedávno ma celkom potešilo, že sa začali objavovať nové noviny distribuované do schránok. Prinášali články o rôznych veciach v Bratislave, podobne ako rovnaké noviny v iných končinách Slovenska prinášajú iné články o iných regiónoch. Ako človek, ktorý občas hľadá a mapuje reklamné priestory, možnosti inzercie pre malé podniky a podobne, sa pochopiteľne zaujímam aj o reklamu, čo v takýchto novinách človek nájde a aká je asi ich cieľová skupina. Plusom je v nich tématika a dianie, ktoré sa daného regiónu týka, a zopár zaujímavých informácií aj s celoslovenským významom s neraz záberom aj do sveta politiky. V prvom čítanom výtlačku som si všimol reklamu na neznámu politickú stranu TIP, ktorej charakteristické farby sú ružová, fialová a modrá. V druhom výtlačku bola opäť, v treťom opäť a opakuje sa doteraz s pravidelnosťou.

Politiky permanentne a až príliš
V novinách je skrátka priveľa politickej inzercie, čo kazí imidž. Najmä však zásadne nedávajú logiku niektoré články, ktoré si začnete všímať o niečo viac, než predtým. Dokonca som si odložil tieto výtlačky ako príklad toho, ako to nerobiť. Napríklad článok, ktorý sa snaží vyzerať ako plnohodnotný láka na akýsi rozhovor so známym slovenským zabávačom a predstaviteľom politickej strany TIP. V ňom „známy slovenský zabávač vyspovedal XY zo strany TIP“ a článok neobsahuje jedinú hodnotnú alebo zmysluplnú informáciu. Zopár nezmyselných otázok v extrémne krátkom článku, čo nemá riadny prínos a ani zmysel toho, prečo zabávač vyspovedal nejakého mladého politika. To je však len jeden z článkov, pri ktorých premýšľate, či nie ste hlupák vy, keďže to nedokážete pochopiť.

Vítam regionálne, či len mestské noviny. Akékoľvek médium, ktoré prináša alternatívu, informácie, zábavu, poznanie a inzertný priestor podnikateľom. Podsúvať však permanentne jedinú stranu s pravidelnosťou a ešte k tomu prepašovať do nie jedného článku úplne neznámych ľudí z politickej strany TIP bez označenia, že ide o inzerciu, alebo o akýsi motivačný text „Haló, tu sme, voľte nás…“ je takmer to isté, ako si pozapichovať letáčiky v kostole do modlitebných knižiek… Držíme palce novinám a prajeme im lepšiu budúcnosť, hlavne menej okatého tlačenia skrytej reklamy do článkov, kde by si čitatelia určite radi prečítali niečo zmysluplnejšie.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:médiá