televízia

SMS súťaže počas večerných správ na JOJke môžu zarobiť

SMS telefónÚžasný spôsob, ako zarobiť mono malé, možno nemalé peniaze a zároveň to celé nemá žiadnu logiku a spojitosť, vynašla televízia JOJ. Počas večerného spravodajstva, jeho prvej časti, ktorú nazývajú Krimi novinami, sa totiž mimo všetky správy o dianí, nehodách, mŕtvolách a všetkom tom, kde sa nestačíme čudovať, že JOJ je na mieste všetkých nehôd spolu s políciou prvá, objavuje aj niečo, čo bežný divák berie ako super nápad. SMS súťaž s až sprosto jednoduchými otázkami zámerne postavenými tak, aby boli naozaj ľahké pre každého, aj pre dieťa, ktoré má náhodou nejaký kredit na mobile. Za biznis mesiaca si tento nápad dovoľujem pasovať najmä pre fakt, že vyhrať môžete 100 EUR, ale televízií súťažiaci zarobia viac. Vyhlásenie súťaže nedáva logiku, nemá zmysel. Samotní moderátori vyzerajú dosť zvláštne, až smiešne, keď musia uvádzať súťažné otázky typu „Ako sa volá obyvateľ Slovenska? po A: Slovák, po B: Rus“. A v tej chvíli zvreskne pár ľudí doma pred televízorom… „To si robia srandu?“

Matematika
Hovorí sa, že nikto normálny matematiku rád nemá. Všetci tí nenormálni však zarábajú často krát lepšie. Vedia to určite aj v našich médiách. Na zaplatenie jednej SMS súťaže stačí 50 súťažiacich. Spravodajstvo mŕtvol, nehôd a dobrodružstiev z rómskych osád však sledujú tisícky ľudí a niekto pošle aj viac SMS. Odhadom z 300 000 divákov sa môže zúčastniť každý tisíci. To je 600 EUR zisk. Ak každý tisíci, je to krásne číslo. Ak každý v poradí 500., je to veľmi rýchlo zarobených 1200 EUR. Lenže čo ak nie je 300 000 divákov, ale JOJ v tento čas sleduje každý desiaty Slovák? Koľko nás je teda nakoniec spolu? Na Slovensku žije 5 miliónov 414 tisíc ľudí. To je potom 541 400 ľudí a z tohto počtu každý tisíci v súťaži zúčastnený 1x televízií zarobí viac ako 1000 EUR. Hrubý odhad je však len hrubý odhad.

Dá sa to pochopiť. Jednoduché otázky sú pre každého. Ťažšie už vyselektujú len premýšľajúcich ľudí. Ale ktorý premýšľajúci človek sa zúčastní takejto súťaže? Na druhej strane je super. Za 2 EURÁ nejaký šťastlivec naozaj získa 100 EUR. Z jeho pohľadu je to výnimočný deň. Vyhrať v prepočte 3000 SKK je stále krásna predstava, za to je už ojazdený lepší bicykel. Alebo menšia kampaň na Facebooku. Držíme palce všetkým súťažiacim.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia