služby

Nákup kníh cez internet je pohodlný. Kde nakupovať?

Kúpiť si novú knihu má svoje kúzlo v bežnom kamennom obchode s knihami, kde si môžete knihu ovoňať, prelistovať a dať jej šancu. Samozrejme, je niečo celkom iné siahnuť po knihe cez internet. Urobiť tak môžete napríklad ak knihu poznáte z iného miesta, počuli ste o nej a veľmi dobre viete, čo od nej očakávať. Alebo ako v prípade Jožka Banáša a jeho novej knihy Kód 7, ktorá bola motivátorom k tomuto článku.

Knihy

Každý, čo pozná jeho tvorbu a patrí medzi fanúšikov, vie, že aj ďalšia kniha bude stáť za to. Mnohí nebudú čakať na recenzie a presvedčia sa o obsahu na vlastné oči a hlavu. Takáto kniha sa predobjednáva vopred, hoci sama nie je ani vytlačená (pravdepodobne). Zákazník, ktorý predobjednáva je tak vybavený prednostne, pretože je skrátka v poradí. Na Slovensku máme 4 dôležité miesta, kde sa dajú objednávať knihy. A tie si len stručne predstavíme.

1. Martinus.sk

Kraľuje akémukoľvek rebríčku. Napriek tomu, že má niektoré knihy drahšie, ľudia veria značke, majú radi Martinus a opakovane sa sem vracajú. Nakúpia, získajú informácie, ktoré potrebujú a zabavia sa. Martinus vynakladá veľa do vývoja webu, a hýčkania klientov.
Odkaz na obchod: www.martinus.sk

2. Gorila

Známy obchod sa stal pre ratislavčanov svojho času nezabudnuteľným. Každý kto pred pár rokmi prišiel do predajne pri budove Metropol dostal zadarmo knihu alebo DVD so skutočným nie béčkovým filmom. Gorila je známa svojou ponukou filmov aj kníh. A samozrejme veľká stálica na Slovensku.
Odkaz na obchod: www.gorila.sk

3. Bux.sk

Bux je na trhu už niekoľko rokov. Známy je azda najčastejšími súťažami a hýčkaním čitateľov a zákazníkov. Súťaže sú pomerne bežné. Bežnejšie sú výborné zľavy, zaujímavé tematické akcie a skrátka neustále pri každej návšteve je možné nájsť niečo nové. Obchod má výborné ceny, výborný obsah. Avšak starší dizajn. V Buxe sú knihy priamo od zdroja, keďže prevádzkovateľom je samotné najväčšie vydavateľstvo Ikar.
Odkaz na obchod: www.bux.sk

4. Panta Rhei

Najväčšia sieť kníhkupectiev na Slovensku je značkou samou o sebe. Priamo na ich doméne, ktorá sa komplikovane sviatočnému zadávateľovi píše, sa nachádza bohatá ponuka kníh. Chýbajú zásadnejšie akcie, ale aspoň je sortiment zaujímavý.
Odkaz na obchod: www.pantarhei.sk

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:služby