zábava

Honey Combine – séria stolových hier z Českej republiky

Od dobre stolovej hry očakávate, aby si vás udržala, bavila aj opakovane a nezačala nudiť jednotvárnosťou. Každá hra má svoj koniec. Rubikova kocka, s kartami, s piškvorkami, či pexesom, si stále drží svoju popularitu. No vzniká aj mnoho rôznych hier. Pri nich hrozí, že študovaním pravidiel strávite niekoľko minút. Ťahové hry s kockou, či kartové,  je ich veľmi veľa. Jednoduchou je hra, ktorá je zrozumiteľná a jasná aj pre škôlkara, zábavná a chytľavá pre dospelých a nie je nutné veľmi rozmýšľať pri plnení pravidiel, ale pri hre samotnej. Takýmto hrám sa sem tam venujeme.

Zatiaľ šesť rôznych hier

Séria, ktorá sa predáva aj pod názvom Honey Combine zahŕňa do tejto chvíle 6 rôznych samostatne predajných hier. Medzi sebou nemajú súvis a nedajú sa spojiť, no majú mnohé spoločné prvky. Vyrobené len z papiera, tvrdého a odolného, bez žiadnych ďalších dielov, kociek, prísnych pravidiel a mantinelov. Skrátka len 6 uholníkové políčka, ktoré ukladáte vedľa seba, za sebou, či k sebe. Otestovať sme mali možnosť niektoré z nich. Obal a obsah je vždy ten istý. 28 hracích kartičiek v tvare štruktúry medových plátov, ktoré dali sérii názov, si môžete zobrať aj na cestu. V každom balení je sťahovacie vrecko, ale tiež návod. Ten je v rôznych jazykoch a začína najskôr v českom, keďže hry sú vyrobené v Čechách. Autorom je MFP paper, s.r.o.

Pre detského až dospelého hráča

Každá hra zo šestice, je o niečom inom. Jedna sa venuje doprave, jedna sa zaoberá skladaním ohrady pre ovce, iná je vylepšenou verziou pexesa pri skladaní obložených žemlí, iná zase zabáva skladaním jašteríc do rôznych obrazcov. Hry sú nenásilné, zábavné s jasnými grafickými motívmi a symbolmi. Väčšina je použiteľná pre deti od 6 rokov, pre deti od 3 rokov, prípadne od 9 rokov. Stále sú však využiteľné aj pre dospelých. Koncept hier totiž dokáže zabaviť kohokoľvek, ba dokonca si každý hráč môže vytvoriť aj vlastné úpravy pravidiel a tým hru trochu ozvláštniť.

Redakcia Zaujímavých noviniek sa pri každej hre vynašla a dotvorila vlastné pravidlá k pôvodným. Pre niekoho možno inšpirácia, ako si hru spraviť ešte ťažšiu, či zaujímavejšiu.

SOS karta a pomocník

Prekvapivou súčasťou každej hry je SOS karta s ojedinelým kódom. Ten môžete použiť v prípade straty niektorého herného políčka. Aj po rokoch to potom vyzerá, že si budete môcť požiadať o novú kartu v prípade straty niektorej z vašich. Kým pri niektorých hrách by mohla byť chýbajúca karta problém, vo väčšine sa dá prežiť bez veľkej ujmy. No ako dodatočná služba, ktorá je akousi zárukou a servisom, je to pekný nápad a niečo pozitívne navyše.

Distribútor hier je http://www.mfp.cz/

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:zábava