novinkypodnikyVoľný čas

Na trhu sa čoraz viac objavuje STAR WARS a MARVEL vďaka Disney

Jednou z najväčších udalostí za posledný rok na trhu filmu, hier, značiek a produktov je nepochybne rozrastanie spoločnosti Disney. Obrovský záber, ktorý táto spoločnosť má, už dávno nie je obmedzený len na výrobu animovaných filmov. Tematiku ich postavičiek môžeme vidieť všade, začínajúc od ceruziek v peračníku, po celý Disneyland, či ďalšie veľké množstvo filmov z ich produkcie a vlastné televízne stanice.

Marvel Disney Infinity 2.0

Spojenie s Lucasfilm
Keď však George Lucas predal svoju spoločnosť Disneymu, spozorneli všetci milovníci filmových sérií, ktorým dal Lucas život. Pod Disney sa dostali jedny z najvýraznejších hollywoodskych značiek posledných desaťročí. STAR WARS a Indiana Jones. Nekonečný svet Hviezdnych vojen, ktoré sú v tak obrovskom meradle parodované, šírené, obľúbené a používané, sa odrazu dostali pod Disney, ktoré si svoje produkty veľmi ostro stráži, zároveň pribudol aj Indiana Jones, ktorý je len filmovou sériou, pre zatiaľ bez plánovaného pokračovania. Iné to je v prípade STAR WARS, kde sa o pokračovaní hovorí, ba dokonca sa už pripravuje.

Spojenie s MARVEL
Veľkým prekvapením bolo odkúpenie komixovej spoločnosti MARVEL, ktorá je kolískou a životným priestorom pre superhrdinov ako Spiderman, Thor, Kapitán Amerika, Fantastická štvorka, Hulk, Ironman a množstvo ďalších.

Spojenie, o ktorom budeme počuť a vidieť na mnohých miestach
Spojením týchto troch firiem vznikol mohutný celok, ktorý sa už začal vo veľkom prejavovať a je poriadne viditeľný zásah spoločnosti Disney, ktorá je zdá sa oveľa lepší obchodník, než predošlí majitelia. Poriadne sumy, ktoré za spoločnosti Disney vyplatilo sa však nepochybne vrátia rýchlo späť. Už teraz je možné nájsť v hračkárstve nový sortiment. Začali sa objavovať hračky so Spidermanom, ktorý letí asi najviac. Oblečenie, tričká, rôzne nepotrebné veci, školské potreby. To všetko teraz ešte viac prichádza na náš trh. Dokonca Disney vytvoril početnú kolekciu pre deti a ženy s tematikou superhrdinov v komixovej podobe a predáva ju napríklad v obchode Primark, ktorý má najbližšie zastúpenie pre nás pri rakúskej Viedni v Gerasdorfe.

Hviezdne vojny a Disney Infinity 2.0
Idú Vianoce a tak sa prejavenie tejto kúpy prejaví aj na sortimente. Objavujeme totiž niekoľko rokov po poslednej premiére konkrétneho dielu STAR WARS Episode III. opäť zmienky v obchodoch, logo Hviezdnych vojen sa objavuje aj tam, kde doteraz nebolo. Počet hračiek sa zvyšuje, nehovoriac o príchode jednej z najdrahších hier na svete – Disney Infinity vo verzii 2.0, ako ju samotný výrobca nazval. Konzolová hra poskytuje hráčovi možnosť dokupovať skutočné fyzické figúrky, ktoré ak priloží k hernej konzole, konkrétna figúrka sa prenesie do konzolovej hry a hráč s ňou môže hrať za danú postavu v obrovskom svete buď jedného sveta a môže plniť úlohy za záchranu sveta, alebo sa spojí cez internet so zvyškom sveta a vyskúša nekončiacu ponuku toho, čo svet Disney Infinity ponúka. V prvej verzii hry si prišli na svoje milovníci tradičných rozprávok od Walt Disney, za ktoré bolo taktiež možné hrať. V spomínanej hre zatiaľ chýbajú postavičky z Hviezdnych vojen.

Slovenské fanstránky hry Disney Infinity – www.disneyinfinity.net
Foto: Disney Infinity 2.0 hra

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:novinky