zamyslenie

Mobelix parking láka do pasce, pozor na zákaz vjazdu

mobelixObľúbená predajňa nábytku Mobelix v Bratislave neďaleko Zlatých Pieskov sa dočkala rekonštrukcie. Návštevníkov víta celkom nová farba budovy a zaujímavé plechové zdobenie. Rekonštrukcie sa dočkalo aj parkovisko pred predajňou, ktorá je teraz výraznejšia a krajšia. Práce na parkovisku však stále prebiehajú a nachádza sa tu niekoľko unimobuniek, kde pracuje zopár pracovníkov zrejme priamo z Mobelixu. Na hlavnej ceste vás upozorní veľký pútač na fakt, že Mobelix stále funguje, dokonca už vo vnútri na ceste pri McDonald’s v smere od Mercury Market okolo autopredajcu vidíte obrovským písmom veľký nápis na unimobunkách, ktorý nie je stály, ale len dočasný. Znie PREDAJ POKRAČUJE TU a preto ideme tam, kde je „TU“. Hoci veľmi pomaly a neisto, no viac vozidiel na parkovisku napovedalo – „Pohni sa, za tebou sú ďalší, čo chcú prejsť“. Čiže každý prichádza na klasické dlhoročne nezmenené miesto do Mobelixu, ktorý podľa pútača a aj tohto textu na unimobunkách stále funguje. Situácia z nedele 26. októbra 2014 bola veľmi zaujímavá, hoci znepokojujúca.

Zákaz vjazdu
Na mieste, kde vidíte množstvo iných osobných áut a ide o parkovisko Mobelixu, chcete doraziť aj vy, vystúpiť a zájsť obzrieť sedačky. Máte záujem vybrať si a minúť nemalú sumu na novú sedačku ako darček svokrovcom, ktorý nepochybne stihne prísť do Vianoc a máte ich vybavených. Problém však je, že pri unimobunke sa nedá odbočiť doprava ako za bežných okolností, pretože je tam páska a pripravuje sa asfalt (v nedeľu bolo síce mŕtvo, ale miesto je naozaj v rekonštrukcii). Vojsť sa dá len priamo, kde je však osadená značka zákaz vjazdu. Trochu vysoko, najmä ak všetci pozerajú na nové dlhé sivé plechy pripevnené o krásne modrú fasádu celej vynovenej budovy nachádzajúcej sa na ľavej strane nachádzajúcej sa presne na druhej strane zorného poľa od značky, na veľmi dobre dôverne známom mieste v Bratislave (znamená vždy priechodné a dostupné miesto). Z počiatku sme si dokonca mysleli, že ak „predaj pokračuje TU“ visí na unimobunkách, potom v nich funguje provizórny predaj. Ruch ľudí s papiermi pri počítačoch v nich viditeľný cez okno však zmietol uvažovanie, že práve tam kúpime sedačku.

Poriadne široká cesta na dva, či možno tri pruhy bola určená je len na výjazd, nie vjazd. Ste zmätení, lebo nedokážete pochopiť, ako toto prejsť a doraziť do cieľa presne tam, pár desiatok metrov bližšie ku vchodu, kde aj iní vodiči parkujú. Viacero vodičov tak vstúpilo rovno pred červenú plácačku policajnej hliadke za unimobunkou. Napriek tomu, že podľa reklám sa nič nemení a „predaj pokračuje tu“ na vás svieti od cesty, z ktorej prichádzate a chcete využiť tento predaj.

Po tejto skúsenosti sa osobne tak skoro do menovanej predajne nepozrieme. Po pozretí inšpirácie v ASKO nábytok na Zlatých Pieskoch sa pozrieme na internet. Na mieste predajne by som osobne skôr pouvažoval nad lepším informovaním zákazníkov a upozornením o inom vjazde z druhej strany, alebo jasnejšie dal informáciu, že vozidlá, ktoré vidieť na parkovisku neprišli tadiaľ, kadiaľ chcete prejsť vy. Veľká plachta s nápisom o pokračovaní predaja by mala byť zavesená z celkom inej strany a namiesto tej prvej by mohla byť iná, s jasnou informáciou pre nových prišelcov, ale aj všetkých pravidelných, ktorí možno ani netušili, že sa sem dá vojsť aj z druhej strany.

Článok nijakým spôsobom nedegraduje spoločnosť a predajný dom. Konštatuje za nešťastné a nedomyslené riešenie na parkovisku, ktoré chytá vodičov do pasce. Vodiči pritom neprišli kradnúť, zabíjať a ani neprišli vysypať smeti niekde do kúta a zdrhnúť. Prišli nakúpiť.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:zamyslenie