novinky

Na inovovanej stránke www.vincentka.cz nájdete o nej takmer všetko

Akciová spoločnosť Vincentka Luhačovice aktualizovala svoje webové stránky. Nový obsah a pozmenená grafika umožňujú dozvedieť sa o minerálnej vode Vincentke i rovnomennej akciovej spoločnosti, ktorá ju plní do fliaš, nové i tradičné fakty. Pribudli ilustračné fotografie z výroby aj vyrábaného produktového portfólia, zvýšila sa farebnosť stránok a pribudli originálne kreslené postavičky. Redizajn stránok je súčasťou aktivít k 20.výročiu obnovenia plnenia minerálnej vody Vincentky do fliaš, ktoré spoločnosť vlani oslavovala. Ďalšími boli napríklad Deň otvorených dverí 28.septembra 2018, kedy sa krstil nový paletizačný robot Vincent, nový maskot firmy – plyšová hračka dinosaura, premiérový film nazvaný Vincentka zdravie z hlbín prírody, brožúra k 20.výročiu a odborná konferencia ,,ORL Vincentka Fórum 2018“. Informoval o tom výkonný riaditeľ Vincentky, a. s., Ján Šumšal.

,,Nové stránky sú modernejšie, prehľadnejšie a lepšie ilustrujú vývoj našej akciovej spoločnosti za uplynulých 20 rokov. Záujemcova si tu nájdu všetky potrebné informácie, ktoré potrebujú vedieť o našej firme a jej bohatej histórii. Predovšetkým sa však dozvedia všetko o svetoznámej minerálnej vode Vincentke, ktorá je darom z hlbín kryštalicky čistej treťohornej prírody. Vzácna zvyšková morská voda z treťohôr sa za milióny rokov skutočne nezmenila a aj po viac ako 20 rokoch novodobej histórie je jej liečivá ponuka zdravia z hlbín prírody neobyčajne široká a pestrá. Okrem informácií o samotnej minerálke sú na našich webových stránkach k dispozícii informácie o celom rade výrobkov s jej obsahom a ich podrobným popisom,“ uvádza J.Šumšal.

Dodáva, že základné informácie webovej stránky Vincentky sa členia na skupiny: o Vincentke, história, produkty, poradňa, médiá, kontakt.

O Vincentke a jej jedinečnosti
Vincentka je od začiatku svojej novodobej éry spájaná so sloganom: „ZDRAVIE z hlbín PRÍRODY“. V súčasnej dobe sa čerpá z vrtu, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti Jurkovičovho domu. Vincentka je jedinečný produkt, originálny svojím pôvodom a miestom zrodenia v mimoriadnych litologicko-tektonických podmienkach a geochemických pomeroch mladších treťohôr. Unikátne geologické podložie okolia Luhačovíc tvorí flyš, ktorý je charakteristický striedajúcimi sa vrstvami pieskovcov, zlepencov a ílovcov. Tie sú značne nepriestupné pre vodu, vďaka čomu došlo v hĺbke k uchovaniu zvyškovej vody treťohorného mora. Tektonické poruchy v nepreniknuteľné horninách v okolí Luhačovíc však umožňujú výstup vôd k povrchu. Liečivé účinky Vincentky podporuje nielen jej zloženie a odobrenie lekárov, ale aj historicky úzke spojenie s luhačovickými kúpeľmi.

Vincentka bola označovaná tiež ako všeliek a „liek našich babičiek“. Jej liečivé aj preventívne účinky preverili stáročia. Svojím obsahom a vyváženosťou minerálnych solí a prvkov umožňuje rozpúšťanie hlienov v dýchacích cestách, žalúdku a črevách. Odporúča sa na pitné a inhalačné kúry pri ochoreniach dýchacích ciest, hlasiviek, pri chorobách látkovej výmeny, vredovej chorobe žalúdka, dvanástnika a ich pooperačných stavoch, pri chronickom zdurení pečene, diabetes mellitus, chronickej pankreatitíde. Pomáha regenerovať vnútorné prostredie človeka po veľkých stratách potu (šport, ťažká fyzická práca, horúčkovité ochorenia) a upravuje metabolizmus po alkoholových excesoch. Jeden dúšok Vincentky postačí na uhradenie dennej dávky jódu, ktorý je dôležitý pre fungovanie štítnej žľazy. Slúži k prevencii zubného kazu u detí a je vhodná ako prírodný doplnok výživy pre športovcov, deti, tehotné a rekonvalescentov. Odporúča sa proti vzniku suchých zápalov nosovej sliznice a na prevenciu ich recidív.
Vincentka vzniká vzájomným miešaním zvyškových morských vôd, prostých podzemných vôd a prírodného oxidu uhličitého. Svojím zložením sa od dnešnej bežnej morskej vody líši. More, z ktorého Vincentka pochádza, je z treťohôr, z pravekého eocénu, kedy sa ešte do morí nedostávalo dnešné znečistenie. Zvyšková morská voda pod Luhačovicami uzavretá v treťohornom vrásnení je vytláčaná nahor, stretáva sa v určitých hĺbkach s prírodným oxidom uhličitým, vzniká zriedená kyselina uhličitá, tá ďalším vzlínaním rozpúšťa a nabaľuje minerálne soli z geologických vrstiev a potom sa mieša pod zemou s povrchovými vodami v takom pomere, že je pitná a zároveň s prítomnosťou minerálnych solí naberá liečivé účinky.

História Vincentky je bohatá
Prvá písomná zmienka o existencii luhačovických minerálnych vôd pochádza od fyzika a lekára Jana Ferdinanda Hertoda z Todtenfeldu, ktorý vydal v roku 1669 prvú písomnú správu o chemickom zložení luhačovickej vody, opísal spôsob pitnej kúry a jej úspešné výsledky. Kúpeľné procedúry prírodnými minerálnymi kúpeľmi sa začali v roku 1790, kedy boli vybudované prvé drevené kúpeľne s kabínami. V roku 1820 bola pri prameni Vincentky postavená prvá plnička fliaš. Spolu s výstavbou novej kolonády bola stará plnička z roku 1852 zbúraná a na svahu Veľkej Kamenné nad cestou bol na mieste súčasnej plniarne postavený v roku 1949 objekt s novou modernou technológiou plnenia do fliaš. V roku 1977 bolo zrušené plnenie Vincentky do sklenených fliaš a nahradené technológiou plnenia do plastových fliaš, ktorá sa udržala až do roku 1985, kedy sa opäť začalo plniť do skla. Prehlbovanie vrtov prameňov v roku 1988 prinieslo nahradenie studní (cca do 8 m), z dôvodov kontaminácie zdrojov, hlbokými vrtmi (30-50 m). Na účely plnenia Vincentky do fliaš bol vybudovaný nový vrt BJ 305 hlboký 34,8 m a pomenovaný Nová Vincentka.
V prvej vlne privatizácie štátnych podnikov sa stala v roku 1993 novým vlastníkom plniarne spoločnosť HELIOS Praha s.r.o. V roku 1996 bola prevádzka plniarne ukončená, technologické zariadenia, plniace linky odvezené a zamestnanci prepustení. Vincentka nebola niekoľko rokov na trhu.

Novým majiteľom plniarne sa stáva v roku 1998 akciová spoločnosť Liečivé vody Ostrava, ktorá sa v roku 2008 (po uvoľnení zablokovaného názvu firmy Vincentka) premenovala na spoločnosť Vincentka a. s. Luhačovice. Vincentka sa opäť plní do fliaš a predáva. V roku 2006 prebehla významná oprava a rekonštrukcia objektu a technologického plniarenského zariadenia s dotáciou z EÚ. Ukončilo sa plnenie Vincentky do vratných a prešlo na nový tvar nevratných fliaš. Rozšírilo sa portfólio doplnkových výrobkov Vincentka.

Produktový rad výrobkov Vincentky rastie
Značnú časť tržieb Vincentky, a.s. tvoria výrobky na báze tejto minerálnej vody. V lekárňach a vybraných obchodoch je možné kúpiť: pastilky, ktoré sú vhodné pri regenerácii hlasiviek a na osvieženie a zvlhčenie sliznice dutiny ústnej, zubnú pastu využívajúcu veľké množstvo prírodného flóru a jódu, ktorá súčasne čistí a ošetruje, sirup s obsahom rastlinných extraktov zo skorocelu a materinej dúšky, hydratačný krém. Predáva sa aj koncentrát na výplach dutín – Nasalis, nosové spreje Vincentka Standard a Junior a darčekové kazety.

Viac informácií je na www.vincentka.cz.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:novinky

Komentáre sú ukončené