televíziazábava

Markíza promuje premiérový Kredenc, pritom opakuje staré

Markíza už niekoľko dní nového a niekoľko dní v starom roku propaguje Kredenc. Známa a populárna relácia má mimoriadny úspech. Lenže televízia recykluje už nejaký čas nie len seriál Horná Dolná, kde v novej série priniesli úboho len pár dielov, na ktoré si dnes spomeniete len veľmi matne, ale hlavne Kredenc, ktorý aj na Silvestra priniesol Silvestrovský diel z minulého roka. Ak Kredenc reaguje na niečo aktuálne, neustálym reprízovaním nakoniec upadá význam reakcií na tieto udalosti, ktoré sú staré nakoniec niekoľko mesiacov, či rok. Napríklad dnes vysielať diel z majstrovstiev sveta s paródiou na Vůjtka je nešťastný vtip, ktorý nemusí každý pochopiť správne.

Kredenc

Kredenc láka na premiéru, no starými epizódami

Upútavka upozorňuje na „Starý dobrý Kredenc plný čerstvej zábavy a premiérové časti.“ No premiérové časti nezaznejú ani v jedinej sekunde. Všetko odvysielané v tejto upútavke je staré, veľmi dobre dôverne známe bez akejkoľvek čerstvej zábavy, ako hlási reklama. Je tu však možnosť, že k novým nemajú hotovú ani jednu ukážku a tak do ukážky používajú staré zábery. V tomto prípade ide však už skôr o teoretizovanie „čo ak“.

Kredenc je úspešným programom pre humor, ktorý na televíznych obrazovkách v pravidelných intervaloch niečo vypĺňa. Veľa krát menej úspešne. Pred Kredencom to nebolo nič a po ňom zrejme istý čas opäť nič. Program tvorený skečmi sme v našich končinách poznali v podobe S.O.S., ktoré je v skutočnosti aj zložením hercov akýmsi predchodcom. Úspech Kredencu je vidieť aj vo vzniku úspešnej značky Cuky Luky. Dvojica stvárnená Petrou Polnišovou a Zuzanou Šebovou napríklad vydala aj spoločnú knihu.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia