Gastronómianovinky

Ľudia nakupujú alkohol online: kde ho kúpite ľahko?

Nakupovanie cez internet je čoraz viac trendy. Mnoho výskumov už dokázalo, že rastie dopyt po alkohole online. Najmä kvalitné alkoholické nápoje, brandy, whiskey, limitované a špeciálne edície, ktorých zásobovanie do predajní po celom Slovensku je sťažené, lepšie prebieha na internete, kde nie je nutné prenášať skladové zásoby a všetko je stále na jednom mieste pripravené na odoslanie. Objednávať alkohol je pre mnohých z nás ešte stále jedna veľká neznáma.

Alkohol

Pre obavy z rozbitia nákladnej fľaše, pre obavy z nekvality, alebo pre obavy z neznámeho. Koniec koncov, práve cez internet sa však vieme dostať k inam nedostupnému tovaru. Zákazník má spĺňať len jednu hlavnú podmienku, musí mať viac ako 18 rokov. Tak ako v bežnej predajni, ani na internete mu každý správny obchod totiž nič nepredá.

Ľudia na internete nakupujú alkohol viac

V snahe ušetriť sa čoraz viac ľudí vydáva na internet. Pre kvalitný alkohol je dobré vyraziť do špecializovaných predajní, no ak je aj tá pre vás veľmi ďaleko a viete čo chcete, pomôže internet. Pri nákupe alkoholu sledujte veľkosť fliaš a aj všetok text. Ideálne je, ak je veľkosť a objem fľaše obsiahnutý aj vo výpise fakturovaných položiek v objednávke a na faktúre. Práve pri veľkosti a objeme sú časté nedorozumenia. Správny obchod si dáva záležať aj na správnom pomenovaní a rozdelené jednotlivých nápojov. Keďže sú cieľom vyhľadávania aj profesionálov, dávajú si záležať na dobrom imidži a presnosti obsahu. Inak ssa totiž nestane že v sekcii Champagne objavíte vína z Brazílie či český Bohemia sekt. Pri kvalitnom alkohole je však možné počítať s doručením prevažne kuriérom. Slovenská pošta žiaľ nie je veľkou zárukou pre zachovanie celistvosti fliaš. Nič proti Slovenskej pošte, no ak lístky na stredajšie podujatie doručuje týždeň a doručí ich vo štvrtok a balíčky doručuje dotĺčené, pretože slúžili ako stojan ťažším balíčkom, je trochu ťažšie hovoriť o spoľahlivosti.

Samotného predajcu vyberajte podľa:

  • Referencií
  • Rozsahu ponuky a podľa toho, ako sa starajú o sprievodné informácie k nápojom
  • Podľa spôsobu, akým komunikujú so zákazníkom
  • Prílišné poštovné je možno lákavé, avšak ak nejde o špeciálnu akciu, nemusí ísť o vhodnú kombináciu. Drahý alkohol a úspora pri poštovnom k sebe nejde.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Gastronómia