televíziazábava

Markíza odhaľuje nový seriál Komisár Rex s Jurajom Bačom

Komisár Rex je jeden z najznámejších rakúskych televíznych seriálov vôbec. Veľkú popularitu mal aj na Slovensku či už v slovenských prekladaných verziách, alebo na českých staniciach. Rex dal meno viacerým slovenským nemeckým ovčiakom, inak psom využívaným pri policajnej práci ako jedným z najznámejších pracovných plemien. Ako vzor tak nebol typickým idolom a pre jeho šikovnosť chcel nejeden fanúšik aj vlastného komisára Rexa. Nemožno sa tak čudovať, prečo bolo svojho času toto plemeno ešte viac populárne a s akou vysokou pravdepodobnosťou malo meno práve Rex.

Komisár Rex, foto: TV Markíza

Komisár Rex, foto: TV Markíza

Seriál Komisár REX už 7. septembra

Po dlhšej dobe, v čase, keď najmladšia generácia už nepozná pôvodného Komixára Rexa, sa na televíziu vracia slovenská podoba. Televízia Markíza už čoskoro spustí slovenskú podobu. Slávny milovník salámových žemlí, ktoré mu prinášali ľudskí kolegovia Moser, Brandtner a Hoffman z viedenskej polície, sa ocitne na Slovensku. Hrať ho bude, podobne ako v rakúsko-nemeckej predlohe, niekoľko nemeckých ovčiakov. Hlavnú úlohu, policajného kapitána Richarda Majera, si zahrá čoraz viac známy mladý slovenský herec Juraj Bača. S jeho menom má stále ešte mnoho Slovákov problém. V prvom rade jeho meno vnímajú najmä ako meno úspešného slovenského kajakára a televíznu hviezdu. Jeho herecký menovec však nemá ďaleko od podobných prívlastkov. Herec Juraj Bača je nám známy momentálne najmä zo seriálu Búrlivé víno  úlohy Viktora Fialu.

Slovenský seriál bude vznikať na základe pôvodných rakúskych scenárov, ale zasadený bude do Bratislavy. Ďalšími známymi tvárami, ktoré sa predstavia v pravidelnej seriálovej zostave sú Gregor Hološka, Lukáš Latinák alebo Vladimír Jedľovský. Réžiu má na starosti čoraz viac uznávanejší režisér Peter Bebjak. Televízia ho nasadí do vysielania už 7. septembra.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia