reštaurácie

Hodnotenie reštaurácie: U Deda, Ružinov, Bratislava

U deda, RužinovNavštívili sme reštauráciu U Deda v bratislavskom Ružinove, ktorá návštevníka zaujme nesmierne bohatou výzdobou interiéru. Podnik známy široko ďaleko sme doteraz prehliadali, no návštevu sme si nenechali ujsť. Veľmi pekné zariadenie, využívanie aj dedinských motívov a veľmi bohatá zbierka rôznych aj nesúvisiacich predmetov je na obdiv na niekoľko minút. Návštevníkom nehrá žiadna prehnaná hudba, pre prítomnosť televízorov môže ísť o dobré miesto na sledovanie očakávaných športových podujatí a veľká rozloha z podniku robí poriadny podnik pre veľké partie a bohatšiu (počtom) klientelu.

Personál
Obe pohladia zastúpené medzi obsluhou s prevažujúcim nežným fungujú tak, ako od personálu v podobnom podniku očakávate. Podnik, napriek určitému charakteru „krčma“ alebo „pub“ je obľúbená pre jedlá a navštevujú ho aj rodiny s deťmi. Personál je pomerne tolerantný voči detskému smiechu a poletovaniu, čo je v skutku naozaj výnimočné. Ak to deti preženú, samozrejme, existujú hranice. Na jedlo však zákazník nečaká pridlho a objednávka je aj pri veľkých partiách presná.

Kuchyňa
Kuchyňu možno hodnotiť na výbornú. Bryndzové halušky sú pripravované s bryndzou vyliatou na haluškách, čo nie je celkom bežné, ale má to viacero výhod. Zákazník si ich už sám zamieša. Veľmi dobrá je ponuka steakov a jedál z mäsa. Vo večerných hodinách pri objednávke slepačej polievky nám dorazila nie horúca, skôr vlažná, avšak dobrá polievka. Špecialitami pre podnik budú mäsové taniere a rôzne bohatšie misy, na ktoré sa dobre pozerá a dobre chutia.

Menu lístok
Ponuka jedál je prehľadná a zoradená tak, ako by mala. Občas narazíte na zvláštne názvy, ktoré majú za úlohu pobaviť a ich bližší popis sa nachádza pod nimi. Väzba lístka je v pevných doskách Pilsner Urquel, nerozpadáva sa a zákazník nemusí mať strach z nečistôt a neudržiavaného lístka, ako pri iných podobných podnikoch.

Ďalšie postrehy
Toalety pre ženy aj pre mužov sú udržiavané a čisté. Na mužských sú na stenách nahé ženy, na ženských zas muži. Ide skôr o telá, ako genitálie. Áno, do podniku sa dostanú deti bez akýchkoľvek obmedzení, no podnik je sám o sebe skôr profilovaný na dospelého návštevníka a podľa toho je ladená toaleta. Postrehom je však aj problém s fajčiarmi. Miestnosť pre fajčiarov je tretia v poradí za sebou. Lenže táto miestnosť má neustále otvorené dvere na prechádzanie ľudí a personálu. Zároveň sú z druhej miestnosti do tretej fajčiarskej otvorené vyklápacie ventilačky, čím cigaretový smrad prechádza do druhej a tak je pri veľkej návšteve fajčiarov dobré pripraviť sa na poriadny smrad na šatách a tele po príchode domov. Cigaretový smrad a ťažkosti pre citlivejších ľudí sa teda objavujú aj v nefajčiarskej miestnosti.

Celkovo je podnik veľmi dobrý, priateľský, čistý a s dobrou kuchyňou. Najviac však pokazil dojem stav ohľadom fajčiarskej a nefajčiarskej miestnosti. Fajčiarske sú totiž dve, nie jedna.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:reštaurácie

Komentáre sú ukončené