služby

Lyžovačka v Tatranskej Lomnici je celkom drahá a bez hodín

Tatranská LomnicaVysoké Tatry sú krásne veľhory o ktoré sa delíme s Poľskom. Odjakživa boli symbolom našej malej krajiny a miesta v nich patrili medzi ciele každého Slováka podobne, ako Mekka pre moslimov. Vysoké Tatry sú čoraz viac len Kubányi na Jojke, TMR, výstavba a vysoké ceny. V nádhernom a priateľskom prostredí sme si vyskúšali lyžovačku v Tatranskej Lomnici, kde nás v pondelok vítala tvrdá zjazdovka technického snehu a poriadne vysoké ceny. Poriadna hmla samozrejme nebola dielom, či nedostatkom, ktorý možno kritizovať k službám. To, čo prekvapilo najviac boli ceny.

Cenník
Tatranská Lomnica ponúka niekoľko zjazdoviek a výjazd až na Skalnaté pleso, kde je prírodný sneh bez umelého zasnežovania. Tí, ktorí si netrúfajú až tam, zostávajú v rozumnej nížine na dlhej zjazdovke o ktorú sa vždy príkladne starajú aj pomocou umelého zasnežovania a ratrakov, nechýba horská služba a niekoľko inštruktorov neustále v akcii. Mimoriadny úspech má Tatranská Lomnica u lyžiarov dlhodobo. Veľa ľudí tvorí aj veľký zisk. Pri cenách skipasov, ktoré nemyslia na víkendových lyžiarov na pár hodín, však nemožno hovoriť o ideálnom riešení pre niekoho, čo má záujem sa pár krát spustiť a uspokojiť sa s krátkou lyžovačkou na obľúbenom sbahu. Minimum je nutnosť zakúpiť celodenný lístok s možnosťou vrátenia skipasu do 3 hodín, kedy sa zákazníkovi vrátia 4 eurá, alebo skipas na jedinú jazdu.
Jedna jazda stojí 18 EUR, celodenný lístok 31 EUR, pri dvoch až troch spusteniach, ktoré sú napríklad vzhľadom na zdravotné ťažkosti len akousi tradíciou, môže ísť o 31 – 4 = 27 EUR za pár spustení.

Čas chýba
V záujme ušetriť aspoň 4 eurá má lyžiar záujem sledovať čas. Ak náhodou vybijete mobil, myslite na fakt, že zmizli akékoľvek hodiny. Čas nenájdete na bankomate v hlavnej budove kabínkovej lanovky, nenájdete ho ani na rotundovej reštaurácií, nikde na zjazdovke a je dobré mať šťastie na ľudí, ktorí sú ochotní zastať a pohľadať v hrubej bunde mobil. Pomerne potrebný údaj – čas, tu akosi chýba.

Plusy

  • dlhá a udržiavaná zjazdovka
  • udržiavané a čisté toalety
  • sedačková lanovka
  • bezplatné parkovisko
  • príjemný a slušný personál, horská služba neustále v strehu
  • inštruktori a lyžiarska škola susedí vo zjazdovkou

Mínusy

  • v pondelok sme nemali šťastie na dobrý sneh. Technický sneh bol stvrdnutý, počasie neprialo a demotivovali aj ceny, či nedostupnosť riešenia pre lyžovanie lyžiara, ktorý Tatry miluje, nechce sa spustiť jediný raz, ale napríklad tri krát, no nechce nechať výplatu za celý jeden deň a pol v práci za jediný skipas na krátku chvíľu.
  • absencia hodín

Poliaci, Slováci a až potom napríklad Ukrajinci
Na parkoviskách sme narazili na viac poľských, ako slovenských EVČ. Hneď za nimi boli v počte Maďari, Ukrajinci a niekoľko Litovčanov. Mimo zjazdovky sa Tatry neukrývajú pod bielou prikrývkou, takže aj bezplatné parkovisko a jeho parkovacie čiary sú jasne viditeľné. Pre niektoré národnosti je však problém zaparkovať na jednom a je potrebné zaberať rovno dve miesta.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:služby