novinkyZdravie

HARTMANN – RICO uvádza na trh produktový rad ACTIVE od značky Cosmos®

Bratislava 5. októbra 2018 – Spoločnosť HARTMANN – RICO uvádza na trh značkové výrobky Cosmos® ACTIVE na účinné riešenie typických športových poranení. Pomáhajú uvoľniť svaly, stabilizovať kĺby a uľavujú od akútnej bolesti. Tvárou športového radu výrobkov je triatlonista Richard Varga.

Cosmos

Dosiahnuť pri cvičení maximum a zlepšiť vlastné zdravie sa stáva veľmi dôležitou súčasťou každodenného života moderného človeka. Malé poranenia, ako sú natiahnuté svaly a šľachy, podvrtnuté kĺby alebo opuchy môžu tieto ciele narušiť.

Zostaň v pohybe

Cosmos® ACTIVE je rad značkových výrobkov pre rýchle a účinné riešenie typických športových poranení, pre prevenciu problémov a pre využitie fyzických schopností jednotlivca. Ponúka produkty používané vrcholovými športovcami a ich fyzioterapeutmi. „Súčasná spoločnosť je čoraz aktívnejšia, kladie dôraz na zdravý životný štýl a dostatok pohybu. HARTMANN – RICO tento trend svojimi výrobkami dlhodobo podporuje. Preto vznikol rad Cosmos® ACTIVE,“ hovorí Luděk Ogoun, Brand Manager v HARTMANN – RICO.

Tvárou značky Cosmos® ACTIVE je Richard Varga, čerstvý majster Európy v šprinttriatlone. Spoluprácu so značkou oceňuje: „Asi ako každý športovec som zvyknutý používať širokú škálu kineziologických tejpov, rôzne druhy ochranných náplastí, hrejivých alebo chladivých mastí a podobne. Potrebujem sa na ne plne spoľahnúť, prvotriedna kvalita produktov Cosmos mi preto vyhovuje.“

Prvá pomoc pre svaly a kĺby

Kineziologická tejpovacia páska je určená pre spevnenie svalov, kĺbov a šliach pri zvýšenej pohybovej aktivite. Páska je priedušná, vodeodolná, ale zároveň neobmedzuje pohyb. Spoľahlivo lepí a je veľmi komfortná pri nosení. Odporúčaná cena od 9,26 eur.

Na zmiernenie bolesti rad obsahuje aj Chladivý gél a Hrejivý krém. Chladivý gél uľavuje od bolesti po fyzickej námahe či tupých traumách, ako sú modriny či natiahnuté svaly. Slúži tiež ako prevencia pred boľavými svalmi či pre prípady zranení spôsobených preťažením, ako sú napríklad natiahnuté svaly či tendinitída (napr. tenisový lakeť). Hrejivý krém zaistí naopak intenzívny a dlhotrvajúci pocit tepla, zároveň zvlhčuje a vyživuje. Odporúčaná cena je 7,45 eur.

Súčasťou radu Cosmos® ACTIVE sú tiež dva typy gélových vankúšikov. Samochladiaci vankúšik slúži pre okamžité ošetrenie podvrtnutie, natiahnutých šliach a svalov a rôzne typy opuchov. Opakovane použiteľný vankúšik slúži na terapiu chladom i teplom. Studený pomáha pri akútnych zápaloch kĺbov a svalov, tupých poraneniach, ale i pri bolesti zubov alebo bodnutí hmyzom. Teplá terapia vankúšikom podporuje lokálne krvný obeh a uvoľňuje napätie. Odporúčaná cena od 3,90 eur.

Ako prvá pomoc pre rýchlu úľavu od bolesti slúži Ľadový sprej. Poskytuje spoľahlivú úľavu pri pomliaždení, natiahnutom svale alebo pri podvrtnutí kĺbu. Jednoduchá aplikácia na postihnuté miesto zaručí efektívnu pomoc. Odporúčaná cena je 7,45 eur.

Bližšie informácie k výrobkom Cosmos® ACTIVE, vrátane instruktážnych videí o správnom tejovaní rôznych častí tela, nájdete na stránke www.cosmosactive.sk. Výrobky Cosmos® ACTIVE sú dostupné vo vybraných lekárňach.

O spoločnosti HARTMANN – RICO

Spoločnosť HARTMANN – RICO vznikla v roku 1991 vstupom spoločnosti PAUL HARTMANN AG do vtedajšieho podniku Rico Veverská Bítýška. Patrí medzi najvýznamnejších výrobcov a distribútorov zdravotníckych pomôcok a hygienických výrobkov v Českej republike. Viac ako 20 rokov pôsobí HARTMANN – RICO aj na území Slovenska so sídlom v Bratislave.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:novinky