Móda a krása

GLAMI.sk spustil novú imidžovú kampaň: Nie je e-shop, ale vyhľadávač

Vyhľadávač módy GLAMI.sk spustil v pondelok novú imidžovú reklamnú kampaň z dielne českej agentúry SYMBIO. Jej cieľom je zlepšiť povedomie o službe, ktorú ponúka a ktorá je často nesprávne označovaná ako „e-shop s módou“. Pozrite si televízny spot.

Glami

GLAMI.sk, vyhľadávač módy s citom pre váš vkus, patrí do portfólia českej investičnej skupiny MITON. Na jednom mieste zhromažďuje produkty módnych značiek a používateľom ponúka pokročilé filtrované prehľadávanie stoviek e-shopov, čím výrazne zlepšuje užívateľský zážitok z nakupovania oblečenia online. „V image kampani máme jasný cieľ – vysvetliť, ako GLAMI funguje a čo môže užívateľom ponúknuť,“ upresňuje Hana Zachová, brand manažérka GLAMI.

Tvorcovia stavili na spojenie vizuálnej identity GLAMI s nadčasovým a ľahko zapamätateľným grafickým stvárnením. Cieľom je GLAMI.sk vizuálne odlíšiť od komunikácie e-shopov s módou, s ktorými si používatelia módny vyhľadávač často mýlia.

Kampaň od českej agentúry SYMBIO bežala minulý rok u našich západných susedov. Jej slovenská verzia je spustená na obdobie od 15. 4. do 12. 5. 2019. V rámci kampane beží televízny spot, ktorého kreatívnu exekúciu zastrešilo SYMBIO s vlastnou in-house A/V produkciou SYMBIOGRAF. „Realizácia spotu, ktorý je celý nakrútený na greenscreen a neskôr zasadený do virtuálnych 3D kulís, bola pre nás technologická výzva, ktorú sme si užili,“ hodnotí Creative Director SYMBIO, Václav Krbůšek. Štýl komunikácie bol nastavený tak, aby bola oslovená najširšia cieľová skupina žien približne vo vekovom rozmedzí 18-54 rokov.

Televíznu kampaň dopĺňajú online videá a YouTube bumper ads, display formáty a tiež kreatíva na sociálnych sieťach. Minulý rok prešlo úpravou aj GLAMI.sk, ktoré sa neustále inovuje a používateľom ponúka nové funkcie.

 

GLAMI.sk kladie veľký dôraz na meranie efektivity. Využívajú pokročilé merania kampaní v TV aj v online prostredí. „TV analyzujeme a optimalizujeme na základe okamžitej návštevnosti webu. Spot je stavaný tak, aby zafungoval s direct response,“ vysvetľuje Hana Zachová. Pre online merania využívajú metodológie YouTube for performance. Využívajú tiež Google služby TrueView for Reach alebo TrueView for Action. K presnejšej analytike pomocou impresných dát využíva GLAMI tiež systém Google Marketing Platform.

O GLAMI

GLAMI je módny vyhľadávač, ktorý v roku 2012 založil a doteraz riadi Tomáš Hodboď (v minulosti vybudoval a viedol cenový porovnávač Heureka.cz). Na Slovensku bolo Glami spustené v roku 2016 a odvtedy neustále napreduje. V tejto chvíli project pôsobí na 14 trhoch a každý mesiac ho navštívi viac ako 45 miliónov používateľov, ktorí prinesú viac ako 280 000 objednávok na viac ako 2500 e-shopoch s módou, ktoré s GLAMI spolupracujú. www.glami.sk

O investičnej skupine MITON

Minimálne jednu zo služieb, ktorú česká investičná skupina MITON za uplynulých 17 rokov spustila alebo spoluvlastnila, každý mesiac využíva sedem z desiatich Čechov používajúcich internet. Do portfólia MITONu patrí okrem GLAMI tiež Bonami, Rohlik, Biano, Driveto či GoOut. K najznámejším predaným projektom od skupiny Miton patrí napríklad Slevomat.cz, Heureka.cz alebo Damejidlo.cz. www.miton.cz

 

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Móda a krása