Na titulkeslužby

Ubytovanie cez zľavové portály a koronakrízu? Pozor na platnosť kupónu

Korona obmedzenia výrazne ovplyvnili cestovný ruch a segment služieb. Zvláštnosťou však je, že aj napriek karanténam a zákazu vychádzania naďalej pokračujú ponuky ubytovania na zľavových portáloch v termínoch, kedy ešte s najväčšou pravdepodobnosťou budú platiť uzávery a obmedzenia. Tak ako sa dalo očakávať, prevláda ponuka orientovaná na dlhšie termíny, až rok 2021. Cestovný ruch pritom potrebuje akúkoľvek záchranu, aj v podobe rozsiahlych predajov cez zľavové portály, ak by sa nedarilo predávať klasickými cestami. Práve tie klasické cesty ale dosiaľ nie sú pre niektorých ľudí – spotrebiteľov produktu v cestovnom ruchu – známe. Cestou vyraziť na slepo a nájsť ubytovanie priamo na mieste bez vedomosti ceny, sa dnes takmer nikto nevydáva. Zákazník chce vedieť cenu, podmienky, obsah služieb no hlavne chce ušetriť.

Zľavový portál ešte stále je cestou ako cestovať a ušetriť

Správne by bolo priamo vyzývať ľudí, aby vycestovali. Najsprávnejšie by bolo vyzývať ľudí, aby vycestovali hneď ako to bude možné, hrozby a obmedzenia pominú. Koronakríza uštedrila mnohým prevádzkam, podnikateľom, aj živnostníkom, zamestnancom, chyžným, recepčným veľkú ranu. Ich zamestnávatelia ich musia vyplácať, aby o pracovnú silu neprišli. No bez tržieb nie je z čoho. Záujem ľudí o cestovanie neopadol, no odvaha si rezervovať termín áno. Preto má význam otvorený termín, výraz použiteľný na síce rezerváciu, no nie konkrétneho času.

Zľavy na wellness pobyty

Takáto služba v rezervačných službách chýba, keďže je technicky náročná. Rozdielnosť cien podľa času v ubytovacích zariadeniach je tiež problémom. Akýsi voucher by tak mohol byť cestou, čo je ostatne práve záležitosť zľavových portálov. Tam však nepanujú rovnaké podmienky, a poskytovateľ zľavy neprihliada na podmienky iných zariadení. Takže sa stretávame s individualizmom, kedy každý kope za svoj tím, podľa svojich pravidiel. Preto sa stretávame s ponukami predávanými v októbri platnými len do polovice či konca novembra, decembra, a musíte sa rozhodnúť. Ideálne vôbec nesiahať po týchto ponukách, kde pravdepodobne ani nebude možné čerpať pobyt do jeho platnosti. Pre možné pretrvávajúce obmedzenia, neistotu, či dokonca riziko nákazy a riziká zatvorenia prevádzky. Neistota poškodzuje viac ako len segment cestovného ruchu. Druhá vec je, či si to plne uvedomujú aj všetky úrady

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Na titulke

Komentáre sú ukončené