GastronómiaTechnika

Tefal multifunkčný tlakový hrniec Cook4Me+ dobre varí aj vyzerá

Tefal, ako známy výrobca panvíc a kuchynských spotrebičov, je už silno etablovanou značkou. Posledné roky ho vnímame aj ako výrobcu elektrických spotrebičov, ktoré buď prekvapili automatickou funkciou varenia polievok, alebo postupne prinášali inovácie aj do segmentu tlakových a multifunkčných hrncov. Cook4Me+, s takto presným označením, sa do predaja dostáva slušná vychytávka, ktorá zaujala aj blogerov a influencerov. Pritom je určená hlavne ľuďom, ktorí si neveria vo varení, chcú byť inšpirovaní, pokladajú sa za amatérov a, samozrejme, taktiež pre tých, ktorí síce variť vedia, ale potrebujú ušetriť čas a venovať sa niečomu inému.

TEFAL Cook4Me+

Pekný, šikovný, ale najmä využiteľný 150x inak a ešte viac

Cook4Me+  je dizajnový kúsok, ktorý výborne vyzerá, spája moderné prvky s trochou experimentovania a modernými technológiami Výsledkom je hrniec s farebným LCD displejom, ktorý zobrazuje mnoho detailov o varení, o jeho priebehu, potrebách, jeho súčasťou s podrobné nastavenia, možnosti a to všetko bez toho, aby robilo prácu s hrncom náročnou. Hrniec sa podľa oficiálnych textov distribútora spolieha na 150 rôznych receptov pri varení.

Prednosťou je nepochybne tlakové varenie, ako aj niekoľko ďalších režimov, ale tiež ten najobľúbenejší pre všetkých kreatívcov – voľný s otvoreným vekom, v ktorom je moťné piecť, ale pokojne aj vyprážať v zdravom štýle. Prečo zdravom?

Materiál multifunkčného hrnca

Hrniec sa pýši keramickou nádobou so zmesou titánovej zliatiny. Vyniká nepriľnavým povrchom, ku ktorému stačí menej tuku, je vysoko odolný voči poškriabaniu. To znamená nerýpať do nádoby naschvál. Znamená to skôr, že sa môžete spoliehať na dlhú životnosť pri bežnom používaní. Nádoba má výrazné ušká, ktoré je možné uchopiť aj počas zvýšenej teploty nádoby. Umožňujú prenášať obsah, hotové jedlá prelievať a pod.

Celé telo prístroja je vytvorené z kovových dielov. Veľmi pevných, do seba tesno zapadajúcich. Len povrch je tvorený plastom a chrómovým lesklým povrchom. LCD farebný displej sa nachádza na ovládacom panely a sám je dotykový, čo je dnes vychytávka a lákadlo samo o sebe. Samozrejme, ak hovoríme o elektrickom hrnci, nejde o hrniec postaviteľný na klasický sporák, ale samostatne stojaci spotrebič, ktorý si môžete umiestniť kdekoľvek, hoci aj pokojne na dosku a na pôvodný sporák.

Prístroj s príkonom 1600 W má kapacitu 6 litrov a pokojne môže pripraviť 6 porcií. Disponuje funkciami ako časovač, udržiavanie teploty jedla, ale tiež oneskorený štart. To ocenia napríklad tí, ktorí nechávajú huby, strukoviny, či iné plodiny napučať vo vode, alebo niektoré suroviny odležať, aby v správnom čase dosiahli konkrétne štádium a váš zásah. Tlakové varenie je riešené cez pevne zaistené veko poistené poistkou.

Technologická vychytávka má množstvo predností:

  • Rýchle varenie, porovnateľne rýchlejšie než klasickými cestami
  • Dusenie, pečenie, úprava zeleniny, mäsa, cestovín, polievok, krémov, množstva rôznych pokrmov
  • Farebný displej dokáže naučiť používateľa niektoré postupy
  • Elegancia kriviek
  • Použiteľnosť všade tam kde je prístupný elektrický prúd
  • Je mobilný, takže ho je možné presunúť kamkoľvek to potrebujete, prípadne do akejkoľvek inej domácnosti.
  • Zvuková signalizácia

Oficiálne stránky produktu na tefal.sk

Vývoj ceny produktu na trhu:

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Gastronómia