Gastronómiazamyslenie

Tatarskú omáčku v Burger Kingu nedostanete, rovnako ako majonézu

Burger King, známa sieť rýchleho občerstvenia, ktorej sa niekoľko rokov darí aj na Slovensku, je trochu iná ako tie v USA. Kým v USA máte kečup a horčicu, prípadne iné omáčky prakticky neobmedzene podľa chuti, na Slovensku to pre náturu slovenskú možné nie je. K hranolkám, ktoré sa po stránke chuti aj vzhľadu výrazne líšia od tých v McDonald’s, je však na naše končiny bežné priobjednať si omáčku. Burger King nás však v poslednom období prekvapuje tým, že pri pýtaní tatárskej omáčky je nám ponúknutá majonéza. Ak sa uskromníte a poviete si, že bude stačiť aj tá, nemusí byť všetko tak, ako čakáte. Súčasťou ponuky totiž nie je len tatárska omáčka, ale ani tá majonéza, ktorú zamestnanci Burger Kingu v bratislavskom Avione, aj v Bory Mall ponúkajú.

Emulgovaná omáčka k hranolkám

Ani tatarka, ani majonéza

Omáčka, ktorá je ponúkaná v rámci ponuky Burger King je tak trochu úsmevná a tiež smutná. Hoci neobsahuje žiadne umelé prísady, ktoré by mohli byť hrozbou a poškodzovateľom renomé značky, predsa len, omáčka, ktorú podnik považuje za majonézu, nie je ani zďaleka podobná na majonézu. Môže za to výrazná chuť zeleru, vďaka čomu nemožno v žiadnom prípade považovať omáčku za to, za čo ju považujú zamestnanci siete. Omáčka dokonca nemá svoj vlastný názov a preto ju uvádzajú len ako „STUDENÁ EMULGOVANÁ OMÁČKA“. Neatraktívny, skôr odpudivý názov, sa môže používať aj v tvare „OMÁČKA NA HRANOLKY“, hoci tak vôbec nechutí. Zložená je z:  vajíčok, zeleru a horčice. Nie je uvedené, z čoho sa skladá tá horčica, keďže horčica je výrobok z horčičného semena a pri jeho výrobe sa používajú ďalšie suroviny.

Chuťovo sa veľmi približuje zeleru. Veríme, že ľuďom so záujmom o zeleninu a zdravé stravovanie môže byť chuť atraktívna. Diametrálne odlišná od tej, čo očakávate a chcete, však motivuje vyhľadať si iný stánok iného predajcu a tatarskú omáčku si zakúpiť tam. Burger King je v súčasnosti najmä na miestach, kde je aj širšia konkurencia iných reštauračných zariadení v tesnej blízkosti a jedálenská časť je zdieľaná. Tým je problém vyriešený. Škoda len, že sa niečo tak banálne a jednoduché nedá kúpiť priamo na mieste.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Gastronómia

Komentáre sú ukončené