novinky

Predvianočné výpredaje v kníhkupectvách, zlacnené knihy a ponuky

Pred Vianocami je obdobie výpredajov a ponúk. Mnohé zaujímavé knižné novinky sa chystajú na trh práve v tomto čase. Zaujímavé je aj to, že nevychádzajú len zahraničné novinky, ale aj slovenské pripravované hity. Tie dokážu zaujať zákazníkov a v predobjednávke tak veľa objednávok môže stáť a čakať na deň vydania.

Knihy

Veľa z najlákavejších kníh sa však už podarilo vydavateľstvám vydať. Inokedy si niektoré extra kúsky nechávajú do predvianočného obdobia. Čo však vtedy riskujete?

Predobjednávky kníh

Nie každý predajca vám počká s konkrétnou objednávkou celou, ak v nej máte aj knihu v predobjednávke, ktorá ešte nevyšla. Je celkom možné, že sa začne takáto objednávka kompletizovať až v čase vydania poslednej knihy. Ideálne je, ak sa priamo informujete, či hrozí vypredanie niektorej z kníh v objednávke, do chvíle, než vydajú pripravovanú knihu. Najlepšie je, ak je možnosť získať v kníhkupectve informácie o tom, že vám objednávku rozdelia a pošlú všetko okrem nevydaného kusu a neskôr aj tento vydaný v čase jeho vydania. Takéto možnosti má Martinus alebo Bux.sk. Preto je vždy vhodné sa informovať hoci aj po objednávke.

November, mesiac pred decembrom, je plný zaujímavých kúskov. Jana Pronská je úspešná slovenská autorka historickej romanci. Jej očakávaná novinka Kumánska princezná je v predpredaji. V decembri príde hit ešte väčšieho kalibru, Dominik Dán a jeho novinka Cigaretka na dva ťahy.

Výpredaje sa už rozbiehajú

Najvýraznejšie a najzaujímavejšie výpredaje kníh môžeme už tradične čakať na BUX.sk. Nie je to len pre ceny, ale najmä pre pestrosť. BUX.sk už totiž tradične vždy ponúka knižné výpredaje aj výhodné balíčky napríklad kníh od jediného autora, kníh v jedinej sérii, alebo niekoľko dielov, ktoré pokračujú za sebou. Pozornejším zákazníkom neujde fakt, že pri objednávke nad určitú sumu sa neraz pridáva do nákupného košíka aj nejaká tá kniha bezplatne. Poštovné je pritom bez úhrady nad 40 EUR. Bux.sk však mimo veľký výpredaj ponúka každý mesiac aj samostatné tematické akcie, neraz zaujímavé obsahom aj cielením.

Avšak vo všeobecnosti majú svoje výpredaje aj iné kníhkupectvá. Tajomstvo Buxu je, že jeho sklad je súčasne sklad najväčšej distribučnej spoločnosti na Slovensku, čiže disponuje rozsiahlym skladom kníh a veľkou zásobou. Na Slovensku máme však ešte výrazne veľké kníhkupectvá ako Martinus.sk, Pantarhei.sk, abcknihy.sk a ďalšie. V prípade elektronických kníh je to povedzme RajKnih.sk alebo IBUX.sk. Gorilu už ale nespomíname zámerne. Obchod sa zrejme bude zlučovať s Martinusom, keďže novým majiteľom Gorily je práve Martinus. Spoločnosť Gorila a jej obchod kúpili len nedávno.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:novinky