médiá

Pluska a jej videá, namiesto obsahu len reklama a v nej… reklama

Reklama na portáli Plusky je už príliš. Na portáloch televízie JoJ sme si už zvykli, že vám ani len nezobrazia žiadnu reportáž a video, ak nezadáte niečo o sebe. Musíte zadať vek a pohlavie, aby mohli lepšie cieliť reklamu. Chlapovi nad 40 rokov tak jednoznačne zobrazia pivo a nie kapsuly do umývačky. Pritom inokedy sa ženy búria, že ich klasifikujú podľa pohlavia a inokedy sú to muži. Na portáli Pluska však túžite vidieť niečo, na čo upozorňuje už samotné Centrum.sk. Prihlasujete sa do emailu a šokujúca novinka priláka na pozretie videa. Čo sa však dozviete?

pluska reklamy

Nič… lebo sa nič nezobrazí

Video v každom článku je pre zobrazenia reklamy určite výborný nástroj. Video je hneď pod nadpisom, takže ho nemožno len tak preskočiť. Samozrejme, nie vždy je to podstatné v písanom článku a musíte siahnuť aj po videu. Čoraz viac nám budú médiá skrývať obsah do videí. Pluska sa k tomu dostáva pomaly. Prešľap prezidenta Kisku je však niečo nevídané. Zvykli sme si, že posledné mesiace médiá vyslovene protežovali ako na príkaz predvolebnú kampaň uberajúcu sa liberálnym smerom, smerom k pani Čaputovej a dostatok priestoru dostal aj Andrej Kiska, ktorý ešte ako prezident využil svoju funkciu na to, aby robil marketing pre svoju novú stranu. Nič také vo svete nikdy neuvidíte. Preto prekvapil článok o tom, že súčasný prezident urobil prešľap. Veď médiá by mali byť ešte stále nastavené na „protificovskú“ a „protismerácku“ nôtu, ktorá uznáva práve novo-prichádzajúce strany, niečo progresívne, solidárne. Video by sme si radi pozreli, no nemáme ani len informáciu, či v ňom niečo je. Dokonca netušíme ani to, či nejaké video vôbec funguje.

Pokúšame sa pozrieť si video migrantov vyskakujúcich z nákladného auta, ako hlása titulok, alebo iné videá. Namiesto videá sa spúšťa reklama na nejaký vládny program. Trend reklama, ktorá sa podobá na vládne tunely na vykázanie nákladov na marketing, v jednom momente zastane a prekryje ju iná reklama na auto, či na medikamenty.  Túto reklamu môžete preskočiť až po niekoľkých sekundách. Keď už konečne budete môcť reklamu preskočiť, vrátite sa k predošlej vysielanej reklame. Video, ktoré ste chceli vidieť, neuvidíte ani po desiatich minútach snaženia. Nepochopiteľné. Reklamu do reklamy vkladať a nezobraziť video, to je také amatérske. Alebo zámer, ako zarobiť viac na impresiách celých videí. Ťažko povedať. Na čas je naša dôvera vo videá a ich obsah naštrbená. Vlastne opäť.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:médiá