novinkyzamyslenie

Plačková zatknutá pre drogovú činnosť: influencer do posledného výdychu

Médiami zarezonovala správa, že čadčianska rodáčka s podrezaným jazykom, Zuzana Plačková, bola zatknutá pre drogovú trestnú činnosť. Jej styky na najvyšších miestach medzi celebritami, mohli mať naozaj unikátne spojenie k známym a majetným ľuďom. Stretávala sa s mnohými predstaviteľmi známych značiek a neustále bola na očiach. Policajní vyšetrovatelia však v jej prípade prehľadávali byt, známe terénne čierne auto s ružovými prvkami, ako aj dom v Miloslavove. O ňom sme mali možnosť vedieť len to, že malo ísť o veľké lusuxné sídlo v ktorom si dopraje naozaj len to najlepšie.

Zuzana Plačková bola spokojná s titulom „kráľovná instagramu“ alebo s ďalšími ekvivalentami. Cena za propagovanie príspevku sa pohybovala v niekoľkých tisíckach eur. Kto chcel byť na očiach, ten zaplatil nemalú sumu za propagáciu. Pri prehliadke domu však stihla Zuzana Plačková v putách vykríknuť do televíznej kamery, aby „jej dali FOLLOW“. TO znamená, aby ju ľudia sledovali na sociálnej sieti, čím si zarobila zhruba o 10 000 fanúšikov skokom viac, než mala v daný deň ráno.

instagram plačkovej

Ilustračná fotografia: na profile jeho majiteľka uvádza, že si nepraje, aby niekto zneužíval jej fotografie na Facebooku alebo Instagrame. Na šťastie, komercne.eu nie je Facebook ani Instagram, takže nedochádza k zneužívaniu fotografii na ani jednej z týchto sietí. Zároveň nedochádza ani k zneužitiu, ale k uvedeniu ilustračnej fotografie.

Do posledného výdychu influencerka

Influencer je človek, ktorý má vplyv. Negatívny, aj pozitívny. Odkáže svojim správaním a rozhodovaním manipulovať s verejnou mienkou, inšpirovať, odporúčať a je sledovaný. Influencering však často prerastá do chorobnej roviny, pri ktorej influencer – teda človek zapojený do sociálnej siete s vysokým počtom sledovateľov rozhodnutý využívať svoje súkromie aj všetko čo i len trochu zaujímavé pre zárobok. Speňažuje zážitky, cesty, očakáva to okolie, očakáva to aj samotný influencer. Významné okamihy sú tak často speňažované a do speňaženia sa môže pretaviť aj udalosť ako zatýkanie. To, že vykríkla, aby jej dali follow do kamery, len dokazuje, ako veľmi Zuzane Plačkovej záleží na sledovanosti.

Jasmina Alagič k jej prípradu nevie nič, no po všeobecne známom zatknutí sa vyjadrila tiež v duchu influenceringu – k Zuzane Plačkovej len toľko, že spolu propagujú úžasný kolagén. Nič viac. Reklama zostáva naďalej aktívna. Slovenský národ tak aj po zatknutí vie, že Plačková ponúka kolagén. Pri pohľade na príspevky sociálnej siete je vidieť luxusný štýl, drzé vyjadrovanie, neuveriteľné nehorázne množstvo gramatických prešľapov a rôznych podivných slovných vyjadrení podrezaného jazyka. Spoločenská hodnota sa možno zdá nízka, no trhováí marketingová hodnota pri vysokej sledovanosti je primárna.

Chorobný influencering je presne ten, pri ktorom postrelený človek ležiaci v kaluži krvi najskôr spraví selfie do instagramu a až potom si volá záchranu. Je otázne, v akom poradí by konali naše známe influencerky. Tie však nepoznajú niekedy hranice a miera reklamy, ktorá zaplňuje niektoré profily má prehnané hodnoty. Prehnaný je aj cenník. Považujeme za kráľov internetu ľudí, ktorých známe tváre propagujú výrobky a služby. Je to len propagácia a reklama, ktorá znamená dnes viac. Nicki Minaj na svojom profile šírila hoaxy o očkovaní, ktoré si vymyslela a mnoho ľudí jej uverilo, bola inšpiráciou. Je tak len jeden z mnohých príkladov ľudí, ktorí na svojej sociálnej sieti majú moc ovplyvňovať masy a šíriť informácie, ktoré môžu mať aj negatívne dopady.

Internet má nápad, ako vynaložiť s majetkom a instagramom

Predstava o tom, že normálny luxusný život je spojený s predraženou kozmetikou, kolagénom a rozhadzovaním peňazí za gýčové hlúposti, predražené autá a lesk. Sú veľmi ďaleko od reality a správaním niektorí jednotlivci dokazujú, že sú stále tými jednoduchými ľuďmi, ktorí nevedia, ako vynaložiť s peniazmi. Držme palce súdnictvu a peniazom, aby dokázali vyriešiť prípad údajnej drogovej činnosti a vinníkov naozaj poslať za mreže.

Na internete sa šíri zaujímavý nápad – prepadnutie majetku a využitie profilu „Kráľovnej Plačkovej“ na edukatívne účely nejakej organizácie. Profil by sa tak stal konečne spoločensky hodnotný a prínosný. Bol by to unikátny prípad, ako naložiť s odsúdeným a jeho majetkom. Ale to len v prípade, že je skutočne vinná a bude odsúdená. V opačnom prípade sa len Slovensko na chvíľu ocitlo vo svete, kde nebola témou dňa koronavírus a politika.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:novinky