službyVoľný čas

5 tém a otázok, ktoré riešime pri objednávke v online sexshopoch

sexuálne potreby, kondómna okorenenie fungovania v partnerskej spálni sa dá kúpiť osobne. No slúžia na to aj internetové obchody, kde sa vás nikto nespýta na to, čo presne hľadáte a nemusíte sa tak vlastne zhovárať s nikým. Nie každý má odvahu vstúpiť do takéhoto obchodu a mnohí z nás dokonca nedokážu ani jasne povedať, čo chcú.

Museli by pred predavačom odhaliť svoje chúťky, orientáciu, alebo potreby. Dá sa povedať, že je to jedno z tých miest, kde sa používa stará dobrá finta o „kamarát by chcel“, alebo „priateľka chcela niečo také… Pri online nákupe je toto riziko menšie. Aké to je, objednávať erotické pomôcky cez internet a s čím musíme počítať, alebo skôr čoho sa nemusíme báť?

Siahli sme po slovenských eshopoch:

1. Viem čo chcem? Ako to nájdem?

Obchody so sexuálnymi / erotickými hračkami majú často krát veľmi premyslený eshop. Nie je to nahádzaný tovar bez rozmyslu, ale ak už sa púšťajú do fungovania predaja, dávajú si záležať na obsahu, popise a najmä k niektorým pomôckam, ktoré to vyžadujú, uvádzajú aj ďalšie doplnky, alebo nástroje na údržbu a čistenie pomôcok. Nezaškodí sa v celkom neznámom sete pri svojej premiére trochu zoznámiť s tým,  čo je vôbec daný produkt zač a na čo slúži.

Každý zo známych eshopov, ktorý sme podrobnejšie sledovali práve preto, aby sme mali možnosť pripraviť tento článok, poskytuje pomoc. Odpovedá na otázky svojim zákazníkom. Otestovali sme si dokonca falošnú identitu človeka, ktorý mal na webe stránky s rovnakým menom. Zistili sme, že si neobvyklé meno fingovaného človeka, ktorý bol po pár týždňoch prvý vo výsledkoch Googlu, nevyhľadal nikto a stránky tak mali len občasné návštevy – tie od Googlu a tie naše.

2. Preukazujem sa niekde vekom?

Eshopy s týmto sortimentom majú vždy nejaký overovací prvok, kde sa preukazujete tým, že máte viac ako 18 rokov. Samozrejme, všetko sa dá obísť. Nikam ale neposielate svoj občiansky preukaz a tak prakticky ani nemusíte existovať. Žiadne doklady nikde neposielate. Fáma, ktorú rozšíril dávnejšie nemenovaný diskutér v nemenovanom fóre mohla byť založená na nejakej výnimke, ale v súčasnosti takého predajcu nepoznáme.

3. Čo platba za tovar?

Platiť za erotický tovar je možné rovnako ako za akýkoľvek iý. Sexshopy online majú platobné brány, kuriéra, Zásielkovne (po novom Packeta), skrátka všetky možnosti dopravy a k tomu platby prevodom, dobierkou, aj kartou vopred. Len málo eshopov ponúkne Paypal. Nikto z týchto eshopov ale nerieši, odkiaľ prídu peniaze. Najmä objednávok je tak veľa, že len zákazníkovi pripadá, že je v eshope v danej chvíli sám a tak je eshop na neho celkom zameraný. Je to len vnútorný pocit. Ale toto si ešte zopakujeme. Okrem toho, pre upokojenie paranoje, mnohí nakupujú v takomto type obchodov neobvyklé darčeky pre druhých, na rozlúčky so slobodou, kolegom k narodeninám… hoci záleží od kreativity a odvahy priateľov, je to bežné. Ostatne, zásuvka od nočného stolíka každého druhého páru ukrýva niečo, čo si v Kauflande určite nekúpili.

4. Poštár alebo kuriér si teda pomyslí

Ani nie. Vyskúšali sme si niekoľko takýchto prípadov a prevádzkovatelia obchodov s erotickým tovarom nie sú ako odosielatelia identifikovateľní. Skrátka nikto z nich nemá taký názov firmy a odosielateľa, aby poštárka vedela, odkiaľ prichádza balíček. Je to často firma, ktorá zastrešuje aj iné oblasti, predaj tabaku, predaj hračiek, alebo nejakého konkrétneho sortimentu v eshope na inej adrese. Odosielateľ tak chráni aj svojich zákazníkov, aby sa nestali v dedine terčom klebiet len preto, že mu balíky odoslal SuperSexShop123.sk a podobne.

Ak máte problém s kuriérom, objednajte si tovar do Balíkoboxu a nikto vás neuvidí. Okrem toho Balíkobox Slovenskej pošty má výhodu, že si môžete tovar vyzdvihnúť aj o tretej ráno, prípadne ho rovno zaplatiť na mieste kartou.

5. Tí v eshope sa na mne budú zabávať

Zamestnanci a zákaznícke centrum v eshope zažíva každý deň otázky a pripomienky rôzneho typu. Nemôžete sa teda báť prísť s nejakou otázkou a prosbou o radu. Nikto nebude riešiť, že ste si už objednali jeden vibrátor a po mesiaci objednávate druhý. Evidencia objednávok síce funguje, no každý eshop môže byť jednoducho rád za každú jednu objednávku. Môžete byť jednoducho kreatívna kamoška, ktorá ako darčeky osamelým kamoškám dáva naozaj originálne a odvážne darčeky. Na základe tejto „dobrosrdečnosti“ tak len ťažko možno uzatvoriť názor na istote vlastnej spotreby. Najmä objednávok je tak veľa, že len zákazníkovi pripadá, že je v eshope v danej chvíli sám a tak je eshop na neho celkom zameraný. Je to len vnútorný pocit.

Eshopy s erotickým tovarom zápasia s mnohými problémami a vážia si zákazníkov. Hlavným problémom je, že nemôžu umiestniť reklamu kdekoľvek. Je pre ne náročné získať reklamný priestor, plniť všetky prísne pravidlá a ešte zápasiť s vyhľadávačmi, ktoré zväčša túto tému celkom blokujú.

 

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:služby

Komentáre sú ukončené