služby

Nový ľudový operátor Juro: láka na totálne lacné volanie a internet

Na Slovensku máme nového operátora. Teda aspoň tak sa nazýva Juro, ľudový operátor, ktorého prevádzkuje Telekom. Komercionalizovali motív a tematiku ľudového folklóru, čím sa opäť niečo viac kultúra našich predkov dostáva medzi ľudí. Nový operátor sa už podľa imidžu, ktorý tvorí, bude profilovať ako lacný a teda cenovo dostupný operátor orientovaný na predplatené dobíjacie karty. Od 12. Februára sa v televízií objavuje aj výrazná kampaň spolu s bannerovou kampaňou na internete lákajúcou na stránky juro.sk, kde sa nachádza zatiaľ stručná prezentácia s cenníkom platným do mája. Momentálne Juro.sk láka na naozaj zaujímavé ceny, ktoré mierne prekračujú možnosti súčasného SWAN Mobile a ich služby 4ka.

Juro, mobilný operátor

Cena zatiaľ zaujímavá

Masívna internetová kampaň momentálne láka na prenos čísla. Zaregistrovať je však možné aj celkom novú žiadosť o pripojenie do siete. Cena služby je zatiaľ lákavá. Pri nabití viac ako 5 EUR máte na 30 dní cenu 0,02€ za megabajt dát, za minútu hovoru v rámci SR, ale tiež za SMS a MMS. Cena 0,04 je platná cez Roaming v rámci EÚ. Menší dobitý kredit, alebo uplynutie 30 dní od dobitia kreditu spúšťa cenník, pri ktorom je minpúta hovoru spoplatnená sumou 0,05 EUR, rovnako ako SMS a MMS, či megabajt dát v EÚ a na Slovensku. Cena pre internet je tak jednotná.
Juro má už aj svoju bezplatnú zákaznícku linku na čísle 0909909909. Overenie výšky kreditu je možné zadaním *191#, čo aktivuje zobrazenie zvyšného kreditu na displeji. Na stránkach služby je prezentované aj porovnanie cien. V tomto porovnaní však paradoxne vychádza výhodnejšie 4ka. Juro síce prezentuje aj ceny 0,02 EUR a 0,04 EUR, ktoré sa vyrovnávajú, alebo prekonávajú 4ku, no tie v porovnávaní neuvádza.

Ľudový operátor

Názov operátora je odkazom na krstné meno slávneho zbojníka Juraja Jánošíka. Len čo sa objavia prípady čachrovania s kreditom ľudí a podľa mienky verejnosti „okrádaním“, tak sa veľmi ľahko budú vyrábať narážky a vtipné grafiky. Vzhľadom na ceny je to však nepravdepodobné. Slovom „juro“ sa v rámci výslovnosti hovorí v mnohých krajinách aj mene EURO. Prezentuje sa ako ľudový operátor a berie si na to tematiku ľudového umenia, zdobenia, krojov a folklóru. Doteraz sme si mysleli, že kroje a svet folklóru sa nedá takto veľmi zneužiť na komerčné služby, no stalo sa.

kulturno.sk má radosť z každého prepašovania folklóru medzi bežných ľudí. Čo v tomto prípade, keď sa folklór dostane už absolútne ku každému? Kroje by sa mohli opäť dostať do spoločnosti, hoci cez reklamu a značku, no ľudia by ich mohli brať ako národné bohatstvo a prirodzenú spojitosť. Žijú medzi nami totiž dospelí ľudia, ktorí kroj kedysi videli, no nedokážu ho popísať, netušia aký mal zmysel a sú aj takí, ktorí vôbec netušia čo to je a iní žijú v tom, že kroj sa týka len starých babičiek.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:služby

Komentáre sú ukončené