služby

Operátora Juro vybavíte len cez telefón a odovzdáte rodné číslo

Podľa informácií, ktoré máme od prvých záujemcov o mobilného operátora Juro, prichádzajúceho náhle a nečakane s výhodným telefonovaním, internetom a tarifom aj počas roamingu, sa Juro začal ozývať svojim prvým záujemcom už dnes. Podľa informácií z telefonickej linky však predaj služieb Juro nie je možný na pobočkách Telecomu, ale len výhradne cez telefonický kontakt. Napriek tomu, že poskytovateľom je Telecom, a.s., zrejme nebude nápomocný. Aspoň zatiaľ. Ni je možné si službu vybaviť aj prostredníctvom emailu. Vyzerá to tak, že vybavenie zostáva na telefonickom spojení, hoci mu môže predchádzať práve záujem cez internetový formulár. Problém však nastane, keď sa s vami spojí operátor.

Juro, mobilný operátor

Rodné číslo do telefónu
Situácia A: Ak vám volá neznáme číslo a na druhej strane sa vám predstaví zamestnanec operátora, môže ísť pokojne naozaj o zamestnanca operátora. Jeho prvá otázka je na presnosť mena. Druhá otázka je vyzvanie na nadiktovanie rodného čísla. Čítate správne. Ak odmietnete nadiktovať rodné číslo, strácate možnosť získať službu Juro. Iná možnosť totiž nie je.
Situácia B: Ak vám volá neznáme číslo a na druhej strane sa vám predstaví zamestnanec operátora, nemusí ísť o zamestnanca operátora. Jeho prvá otázka na meno nie je problém. Jeho druhá otázka a teda vyzvanie na nadiktovanie rodného čísla ak narazí na záujemcu, je rizikom. Rodné číslo tak môžete nadiktovať komukoľvek, kto vie o vašom uvažovaní, či záujme o operátora Juro.

Rodné číslo je pritom jeden z údajov, ktorý je nevyhnutné chrániť aj z dôvodu pochybných narábaní s údajmi a rôznych pokusov o zneužitie. Nadiktovanie neznámemu človeku do telefónu otvára bohaté možnosti zneužitia. Iným službám postačuje vybavenie podpísania zmluvy prostredníctvom kuriéra. Podľa našich informácií a informácií, ktoré dostali prví záujemcovia v telefóne, však takáto možnosť nie je. Zatiaľ. Uvidíme, čo prinesie „kryštalizácia…“

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:služby