zamyslenie

Nový čas, falošný „tip od vás“, kráľovná Alžbeta v Bratislave a skrytá reklama

Že Nový čas nie je príkladom slušného denníka, ktorý by najímal redaktorov so znalosťou slovenčiny, logiky a slušnosti vieme. Ale že budú trápny pokus o reklamu na pivo Ejl prezentovať ako „tip od vás“ a ešte tento údajný tip zavesia do rubriky Domáce správy, to až tak časté nebýva. Reklama, ktorá bola od samotného začiatku jasná ako reklama, sa dostala medzi novinky bez toho aby bola označená ako inzercia či reklamná správa.

 Tajná návšteva kráľovnej Alžbety v Bratislave? Dáma spôsobila v uliciach rozruch!

Vraj britská kráľovná na tajnej návšteve Bratislavy s otáznikom

Vraj britská kráľovná Alžbeta II. na tajnej návšteve Slovenska. Na videu je niekoľko záberov z rôznych miest, trochu zvláštne na obyčajný tip od niekoho z vonku. Mladá žena s mladým krokom a hnusnou maskou na tvári, mala za sebou dvoch študentov, ktorí by ju neochránili ani pred jediným bežným holubom. Prechádzka po nezaujímavých miestach, aby ju tiež nebolo poriadne vidieť, vyznela stále menej divne ako aj článok samotný, ktorý písal že pani odviezla limuzína z letiska. Kto ju mohol sledovať tak dlho že vystihol úplný štart jej poznávania Bratislavy a vedel že na aute prišla z letiska?

Vo videu, ktoré tak údajne nakrútil nejaký tip sa náhle urobí strih a vysvetlí, že kráľovná mala svoju dvojníčku. Čože? To je dôvod na novinku? Ale áno. Všetko vopred naplánované a dohodnuté. Redakcia sa môže upiť k smrti s novou novinkou s názvom Ejl, ktorá kombinuje vlastnosti britského piva a slovenského piva Šariš. Tu už nejaký čas vidíme v reklame s dosť podivnými krojmi, ktoré sa na kroje len snažia podobať a ťahať do toho kráľovnú… presnejšie len jej šaty, nič iné s ňou podobné nebolo, bolo možno marketingová zábava… do chvíle než primitívny Nový čas nepredviedol trápnu reklamu prepašovanú ako novinku dňa z domácich správ.

Čo nás dostalo?

  • Úbohé herectvo, ktoré sa na kráľovnú nepodobalo ani náznakom
  • Vraj jej prítomnosť vyvolala šok. Skôr sa ľudia čudovali, čo za sprostosť mohli na ulici vidieť.
  • Ochranka? Výsmech
  • Reklama v novinkách neoznačená ako reklama
  • Už keď video uvedie novinku vrchne kvasené pivo Ejl a potrpí si na text pripravený výrobcom piva – čiže „vrchne kvasené pivo“, je nad slnko jasné, že všetko bolo pripravené do bodky ako stratégia marketingová.
  • Robia pritom z ľudí hlupákov.
  • Tip od nás? Keď už sa redaktor Nového času nechce priznať, potom ok. Asi je to jediná možnosť.

    Nás teší že aj komerčné.eu, malý mikromagazin, je úrovňou vyššie ako liaheň na impresie a názvy článkov, pre ktoré padnete na zadok, nebudete veriť vlastným očiam, povraciate sa, neuveríte čo kto spravil, alebo iné debilné poď-poď-klikni-na-neuveriteľný-titulok-aj-tak-sa-zase-dozvieš-prd.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:zamyslenie