zamyslenie

Nový čas a článok o ne-sprisahaní v šou Svadba na prvý pohľad

Že pred vysielaním relácie Svadba na prvý pohľad vidíme reklamu na Nový čas neznamená, že existuje nejaká spolupráca medzi Markízou a Novým časom. Možno ak len zľava na inzerciu. Vyvolávanie primitívnych senzácii je však výsadou bulváru, akým, napriek rôznym snahám, Nový čas je. Najnovší článok venovaný Svadbe na prvý pohľad tvrdí, že posledný párik vybabral s Markízou. Titulok evokuje záujem, možno pocit, že nič nie je také, ako bolo na televíznych obrazovkách.

Nový čas a svadba na prvý pohľad

Prvá polovica článku je postavená ako sprisahanie páru, ktorý sa mohol poznať pred svadbou a pred zapojením Terezy do šou. Ba čo viac, primitívny vymyslený článok sám seba opravuje a postupne je uvedené všetko na pravú mieru. Napriek tomu článok predsa len vyšiel s dezinformáciami. Je nutné čítať do konca, aby sa samotné dezinformácie a domnienky nakoniec celkom vyvrátili. Článok uvádza slovo ŠKANDÁL v spojení so šou Svadba na prvý pohľad! V skutočnosti je však škandálom samotný článok a fakt, že vôbec vychádza. Články o vážnych témach, politike a svetovom dianí na CAS.SK nedovolia vymaniť sa z nálepky primitívneho bulváru práve vďaka tvorbe, ako je tá o šou z TV Markíza.

Čo je predmetom článku?

Možno by sme o tom ani nevedeli, no vďaka primitívnemu článku na Novom čase vieme, že v obci Lopej je zážitkové ubytovanie, ktoré patrí rodičom nevesty Terezy. Zarezervovať svoj pobyt si môžete na booking.com. Nový čas tomuto ubytovaciemu zariadeniu spravil unikátnu reklamu len preto, že hľadal sprisahanie. Na jednej z fotografii na booking.com sa nachádza aj fotografia ženícha vo vírivke, kým za ním je Tereza s otcom. Nový čas usúdil, že fotografia môže byť z doby pred svadbou. Titulok článku nemá otáznik. Je priamou informáciou o tom, že sa niečo stalo. Pritom sa to nestalo.

Tereza, ako aj Markíza nakoniec dali autorovi článku jasné stanovisko, že keby nebol sprostý a pozrel sa poriadne, videl by, že fotografia vznikla po svadbe a majú aj náramky, ktoré si dali na Maldivách. Dnes tam fotografiu z vírivky už nenájdete. Preventívne ju odstránili. Nový čas sa však prejavil aj ako bonzák. V Úlohe akéhosi „spoločenského hrdinu“ sa pustil do bonzovania, či zverejnením fotografie nedošlo k nejakému prezradeniu, či sú, alebo nie sú spolu. Autor článku nadobudol pocit, že ak nevidel v šou jednoznačné ÁNO pri „oltári“, tak niečo prezradili. Aj samotná Markíza ale vyvrátila, že by šlo o reality šou a uzavretý kontajner a súkromie oboch je stále ich súkromie.

Čiže víťazom je Dovolenkový dom Dubak

Nový čas svojim bulvárnym šokujúcim obsahom nesklamal ani tentoraz. Vymyslené polodezinformačné články sú jeho špecialitou. Nadpis nekorešponduje s obsahom. Vyvoláva ošiaľ a ľudia bez racionálneho uvažovania vidia len „Veľké sprisahanie“ a dôkazy o neférovom počínaní v podobných šou. Bez hlbšieho premýšľania je pre jednoduchého človeka jasnou informáciou len to, že „nastalo sprisahanie“. Nový čas získa návštevnosť, ale čo teší viac, Dovolenkový dom Dubak na ulici Pod Grapľom  v obci Lopej získa najviac. Má veľmi dobré hodnotenia a návštevníci sú tam spokojní. Máme radi miesta, ktoré si dokážu originalitou, alebo dizajnom prilákať záujem turizmu.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:zamyslenie

Komentáre sú ukončené