Kultúra a umenieNa titulke

Nová knižná hrdinka Linda osloví hlavne deti a mladých s láskou k fantasy

Na Slovensku sa zrodila nová literárna hrdinka, hoci prvé zmienky o nej sa dali zaznamenať už o niekoľko rokov skôr. Po prvý krát vychádza príbeh Linda a kľúč od Andary v knižnej podobe. Už pred pár týždňami sa na trhu objavila elektronická kniha a tento týždeň aj klasická papierová kniha v tvrdej väzbe. Originálny dobrodružno-fantazijný príbeh zo Slovenska je príbehom dievčaťa, ktoré si jedného dňa pomocou starého kľúča otvorí priechod do iného sveta. Dovtedy netuší, že kľúč, ktorý nosí na krku a ktorý jej zostal po mame, má vôbec nejakú moc.

Linda a kľúč od Andary, slovenské fantasy kniha

Grafika ku knižke: facebook.com

Už od čítania oficiálnej anotácie je každému jasné, že sa môže pripraviť na dobrodružstvo, aké sa možno z diaľky podobá na myšlienku iných kníh, no Linda sa už uberá celkom iným smerom. Dôležitý bude aj vývoj hlavnej postavy. Dievčaťa, ktoré má na začiatku ležérny prístup ku škole a k pravidlám, no tie má s otcom prísne nastavené a tak dokážu obaja v domácnosti vzájomne fungovať. Lenže vstupom do Andary zisťuje o sebe oveľa viac. Ba dokonca aj to, že môže veľa zmeniť, alebo zistiť pravdu o zmiznutí jej matky.

Spoznať Andaru znamená spoznať svet, aký by sme možno chceli aj tu. Zelenší, zdravší, čistejší a pod celkom inými zákonitosťami času a prírody. Príbeh tejto knihy otvára cestu fantázii, prináša pohľad na zmeny v správaní hlavnej hrdinky a aj zmeny vo všetkom, čo sa deje, keď má zmysel už len jediný cieľ. Napínavé dobrodružstvo vychádza ako tlačená kniha s rozsahom 412 strán v tvrdej väzbe vo vydavateľstve Maxim. Hrubá kniha sa pýši slušnou farebnou obálkou a menom autora, bývalého učiteľa a nadšenca pre kulturológiu Tomáša Galierika.

Fantasy pre kohokoľvek

Fantasy knižná novinka je určená pre deti, mládeži, aj rodičom. V podstate komukoľvek s túžbou po malom úlete… alebo výlete, čo dokonca lete. Čitateľ tejto knihy tieto slová pochopí viac ako nečitateľ. Knižka prichádza v čase, keď sa konečne môžu otvárať prevádzky kníhkupectiev. Postupne azda aj knižnice so všetkým, čo ponúkali. Pýtajte si Lindu na predajných miestach vo svojom okolí a v knižniciach vašej obce, mesta, či školy.

Kde sa dá Linda kúpiť? Porovnajte si cenu:

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Kultúra a umenie