Na titulkenovinky

(Ne)bezpečný internet: kniha o reálnom zlom slovenskom internete

Na 15. január je naplánované vydanie knihy, akú sme dosiaľ nemali možnosť vidieť. Vo vydavateľstve Lindeni vychádza kniha (Ne)bezpečný internet. Ide o skutočný prehľad internetových podvodov na Slovensku, skutočné príbehy ľudí, prípady, kauzy, známe aj menej známe udalosti. Bude prehľadom hrozieb, aké sme mohli zažiť na vlastné koži. Autorom knihy je šéfredaktor portálu hoax.sk, ktorý sa zaoberal problémami a hrozbami už v časoch, kedy sa tejto témy nechcel nikto ani len dotknúť. Po rokoch skúseností všetko zažité vychádza v knižnej podobe a malo by byť varovaním pre detí, ich rodičov aj dôchodcov. Tak je kniha uvádzaná, ako knižka pre všetky generácie.

nebezpečný internet

Kniha, ktorú verejnosť potrebuje

Že je na Facebooku množstvo hoaxov a ľudí, ktorí im veria a zdieľajú ich, vieme. Uveria falošným správam, súťažiam, podvodníkom aj vydieračom. Na zoznamkách sú falošné profily, lákajú ľudí do pasce a množstvo eshopov nie je vôbec eshopom. Ponúkajú tovar, získajú údaje z vašej karty, ale reálne vám nepredajú nič. Peniaze sú nenávratne preč. Na Slovensku sme zažili množstvo podvodných ťahov, rôznych stránok, prípadov zneužitia a podvodu cez internet. Ešte aj dnes ráno sme mali možnosť naraziť na podvodné reklamy, ktoré aj vy môžete ľahko nájsť na rôznych stránkach. Ide o túto konkrétnu. miest, ktoré by pred podvodmi varovali, veľa nie je. No na to, aby nemali podvodníci šancu sa oplatí investovať do vzdelávania.

Informatika na školách má veľmi zlé osnovy. Zistili sme to opakovane na vlastnej koži. Písané niekým, čo nemá ani poňatia o tom, čo reálne človek potrebuje a to už pozná z domu. Informatika na školách sa mala už dávno zmeniť na reálnu informatiku, ktorá bude prihliadať na znalosti a úroveň chápania detí a aj výklad bude prispôsobený dobe – roku 2020. (Ne)bezpečný internet je knihou, po ktorej by mali siahnuť učitelia informatiky, ktorí chcú byť prínosní. Nemyslíme si to len my. No podľa ukážok to vyzerá na viac ako len potrebnú knihu na trhu.

Zhodnotiť môžete sami.

Kniha je v predpredaji na:

Odporúčame:

  • Prečítať si popis knihy o čom naozaj bude
  • Nazrieť na zaujímavú obálku
  • Pozrieť si knižku po vydaní priamo v niektorej predajni Panta Rhei, alebo v inom kamennom kníhkupectve

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Na titulke

Komentáre sú ukončené