Kultúra a umenie

Najúspešnejšia kniha konca roka 2016: šokujúce Mengeleho dievča

Slovensko sa koncom roka 2016 dozvedelo o najúspešnejšej knihe, ktorá je TOP najžiadanejšou publikáciou pred tohtoročnými Vianocami. Prekvapivo ide o smutný príbeh napísaný podľa skutočných udalostí, z prostredia, aké nás dodnes neprestáva šokovať a fascinovať.

Mengeleho dievča

Mengeleho dievča popisuje osudy Slovenky Violy Fischerovej, ktorá na vlastnej koži zažila pokusy doktora Mengeleho v koncentračnom tábore Osvienčim, no sama prežila pobyty v celkovo až v štyroch koncentračných táboroch. Jej osudy zaznamenala Veronika Homolová Tóthová, spisovateľka, no tiež známa moderátorka z televízie JOJ. Úspech tejto knihy nečakal absolútne nikto. Bol dokonca tak veľký, že zaskočil kníhkupectvá po celom Slovensku.

Prekvapenie úspechu

Kniha, ktorej celý názov znie Mengeleho dievča – Skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila štyri koncentračné tábory, vyšla v novembri a ihneď vyvolala senzáciu. Tak veľkú, že zásoby kníhkupectiev nestačili. Siahli po nej aj čitatelia z Českej republiky a zásoby vydavateľstva Ikar sa minuli veľmi rýchlo. Aj preto sa kniha musela dotlačiť a ďalšie vydanie tak prišlo do predaja 6. decembra. Okamžite po ňom siahli všetci tí, čo očakávali ďalšie naskladnenie zásob v obľúbených kníhkupectvách.

Kniha sa dá kúpiť na Bux.sk

Knihu bližšie predstaví aj nasledovné video:

 

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Kultúra a umenie