službyTlačové správy

Na Bonami.sk aj školské pomôcky a krúžky, pomôžete tým rodičom v núdzi

Bratislava 1. augusta 2019 Charitatívna kampaň #dakujemezavzdelanie, ktorú pre neziskovú organizáciu JEDEN RODIČ pripravilo Bonami, chce zvýšiť povedomie o problematike rodín, kde je pri výchove detí prítomný iba jeden rodič. Vyzbierané finančné prostriedky zároveň poputujú do neúplných rodín, ktoré to najviac potrebujú.

Jeden rodič

Na Slovensku vyrastá v neúplnej rodine každé štrnáste dieťa. Charitatívna kampaň, ktorú na august pripravilo Bonami.sk a nezisková organizácia JEDEN RODIČ, chce upozorniť na ťažkosti, s ktorými sa osamelí rodičia práve v tomto období stretávajú. Jej hlavným cieľom je, aby osamotení rodičia v núdzi dokázali zabezpečiť svojim deťom podobné podmienky na vzdelávanie, aké majú deti z úplných rodín. V auguste sa tak môže každý na chvíľu stať tým druhým rodičom a nakúpiť na Bonami virtuálne školské pomôcky alebo krúžky a prispieť  k tomu, aby neúplné rodiny neboli ohrozené výdavkami spojenými s nástupom do školy. Kampaňou sprevádza hashtag #dakujemezavzdelanie.

Kampaň #dakujemezavzdelanie bude prebiehať od 1. augusta do 1. septembra a všetky vyzbierané finančné prostriedky budú odovzdané rodinám, ktoré to najviac potrebujú.

„Málokto vie, aké problémy majú osamelí rodičia s financovaním pomôcok do školy alebo pravidelným platením krúžkov či iných aktivít pre svoje deti. Veľké množstvo talentovaných detí nenavštevuje krúžky len preto, lebo im to finančná situácia v rodine neumožňuje. Situáciu neuľahčuje ani fakt, že viac ako polovica rodičov nedostáva peniaze od druhého rodiča. Pritom minimálne výživné na Slovensku je 28,79 eur – čo je menej ako jedno euro na deň. Takéto rodiny sa dostávajú do problémov vo viacerých oblastiach života a najviac ich ohrozujú práve neočakávané výdavky. Zbierkou #dakujemezavzdelanie chceme pomôcť rodinám, ktoré to potrebujú“, povedala Eva Marková, riaditeľka neziskovej organizácie JEDEN RODIČ.

„Už takmer päť rokov prinášame našim slovenským zákazníkom krásne dekorácie, nábytok a doplnky a pomáhame im vytvárať dokonalý domov. Uvedomujeme si, že pre dieťa tvoria dokonalý domov predovšetkým jeho rodičia. Nie každé dieťa má však to šťastie vyrastať v úplnej rodine. Byť jedným rodičom vyžaduje nielen odvahu, ale predovšetkým dvakrát toľko úsilia na zabezpečenie aj tých najzákladnejších potrieb. Preto sme sa spojili s neziskovou organizáciou JEDEN RODIČ a rozhodli sme sa podporiť neúplné rodiny, ktoré sú nečakanými výdavkami spojenými so začiatkom nového školského roka najviac ohrozené,” vysvetľuje motiváciu Bonami.sk jeho CEO Pavel Vopařil.

O neziskovej organizácii JEDEN RODIČ:

Nezisková organizácia JEDEN RODIČ je prvá a jediná organizácia, ktorá na Slovensku pomáha rodinám, v ktorých je pri výchove detí prítomný iba jeden rodič. Na Slovensku neexistuje presná evidencia detí vyrastajúcich v rodinách iba s jedným rodičom – a pritom snáď každý z nás takú rodinu vo svojom okolí pozná. Nezisková organizácia JEDEN RODIČ podporuje takéto rodiny, aby mohli žiť bezpečný a plnohodnotný život. Poskytujú informácie, ktoré pomáhajú osamelým rodičom prejsť týmto náročným životným obdobím dôstojnejšie a šťastnejšie, dávajú im príležitosť, aby získali nové zručnosti a vedomosti na lepšie zvládnutie každodenných situácií. Viac na https://jedenrodic.sk.

O Bonami.sk

E-shop s nábytkom a bytovými doplnkami odštartoval v Česku v januári 2013. V roku 2014 sa rozšíril do Poľska, o rok neskôr na Slovensko a ďalej do Rumunska a Maďarska. Bonami je projektom Václava Štrupla (spoluzakladateľa online agentury H1.cz,) a investičnej skupiny Miton. Súčasným CEO je Pavel Vopařil.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:služby