Bývaniepodniky

Obľúbený obchod s nábytkom MT-nábytok už nie je. Kde teda nakúpiť?

MT-nábytok bol ešte počas uplynulých rokov pojmom veľmi dobre známym. Brnenská spoločnosť Exiteria, prevádzkovateľ internetových obchodov v oboch krajinách, na Slovensku známych ako MT-nábytok, podala návrh na insolvenciu ešte v prvej polovici roka 2017. Úspešný predajca nábytku, ktorému sa pomerne dobre darilo, mal výborné pozície vo vyhľadávačoch, veľmi dobré čísla pri názoroch ľudí, začal v krátkom čase pred insolvenciou klesať na hodnoteniach.

Skrina a spálňa

Podľa medializovaných informácií MT-nábytok nedokázal zvládnuť nápor, ktorý prišiel zvýšením záujmu o ich ponuku, no hlavne spoločnosť prechádzala na lepší systém, ktorý však bol znefunkčnený na niekoľko týždňov a nemohli tak fungovať plnohodnotne, čo celkom spoločnosť položilo na lopatky. Neboli to teda pohľadávky, ani nič negatívne, čo by sa spájalo s úspešnou spoločnosťou a internetovými predajňami. MT-nábytok po pravde mnohým ich zákazníkom chýba. Zánik obchodu však umožnil nárast niečoho, čo sme doteraz nevideli.

Ležiaci MT-nábytok ohlodaný na kosť

MT-nábytok svojim zastavením predaja vytvoril obrovskú medzeru na trhu, v ktorej sa veľmi rýchlo objavili zvyšní predajcovia, aj celkom noví. Záujem o nábytok online neutíchol a hoci zákazníci nie vždy presedlali, mnohí nemali toľko dôvery v iné značky. Ak už ale dobrá značka leží na lopatkách, je bežné ju ohlodať až na kosť. Využiť. To sa aj stalo v prípade online marketingu, keďže názov MT-nábytok využili konkurenčné firmy na prevedenie pozornosti na svoje stránky cez online kampane a reklamy.

Dokonca sa našlo niekoľko spoločností, ktoré oslovovali magazíny a stránky propagujúce MT-nábytok, aby kampane zaplatené MT-nábytkom presmerovali na nich, pretože v opačnom prípade smerujú na slepé nefunkčné odkazy a to podľa ich slov nie je dobré. Šikovný trik pri ktorom niektoré obchody naozaj získali od nevedomých magazínov presmerovanie odkazov na nich bezplatne ale nemá obdoby. Konkurenčné obchody, ktoré využívajú akokoľvek kľúčové slovo MT-nábytok na svojej stránke často neponúkajú ani rovnaké služby, výhody a poplatky za doručenie. Využitie tohto mena neznamená, že ide o nasledovníka, alebo partnera pôvodného obchodu. Len jednoducho využíva, čo sa hodí.

Nábytok v ponuke predajcov

Za posledné mesiace sa paleta predajcov pomenila. Zmenil sa pomer aj poradie. Trh je celkom iný. My sami vnímame predajcov a obchody podľa toho, s ktorými sme už mali čo dočinenia. Napríklad tie celkom dole pod článkom. Na Slovensku je dlhšie na trhu niekoľko predajcov, ktorých značky si spájame hlavne s nábytkom na mieru, kuchynskými linkami, no v prípade maloobchodu bežného nábytku sú známe Tempo-Kondela a ďalší. Nižšie prinášame prehľad niekoľkých alternatív.

Temponabytok.sk

Známy slovenský predajca so širokou ponukou tovaru, nábytku, doplnkov a podobne.

DekorHome.sk

Pre nás novinka, láka na zaujímavé zľavy aj ponuku

IDEA-nabytok.sk

Jeden z dlhšie fungujúcich predajcov na Slovensku

Drevko.sk

Internetový obchod predávajúci hlavne masívny nábytok, ale tiež detský nábytok a mnohé iné drevené výrobky.

NovyNabytok.sk

Pre nás zatiaľ menej známy, ale zaujímavý obchod s nábytkom, ktorý má aj český variant.

Hádaj, čo máme nové! :) www.NovyNabytok.sk

BigHome.sk

Československý predajca nábytku a bytových doplnkov.

Masiv24.sk

Masívny nábytok je masívny nábytok. Čo si budeme hovoriť? Nábytok z masívneho dreva je pre niektorých ľudí vždy to, z čoho nechcú uberať.

MyInterier.sk

Ďalší z obchodov, ktoré môžu zaujať. MyInterier s ponukou rôzneho nábytku do interiéru, aj na terasu a záhradu.

  • Článok o prípade zániku obchodu MT-nábytok

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Bývanie