televíziazamyslenie

Mountfield reklama s tričkami, konkurenciou a podivným herectvom je…

Žiadny Béďa Trávniček, ani Dany Trejo, ktorými značka oslnila v minulosti. V štýle typických českých reklám, kde prevažujú živí herci a scéna neraz podivná, až čo najviac jednoduchá, prekonáva reklama Mountfieldu tentoraz všetky očakávania, tabuľky, medze, aj logiku. Objavuje sa v dvoch verziách. Dlhšej a aj kratšej, pričom obe sa delia na rôzny sortiment. V dlhšej sa aj divák dozvie, prečo sa istý čudák vôbec oblečie do trička Mountfieldu, kým krátka začína rovno s čudákom. Pokiaľ narazíte opakovane na kratšiu, reklama sa vám bude zdať ešte sprostejšia, než tá verzia dlhšia.

OMG strašné

Primitívna až sprostá

Inak ani nemožno nazvať podivné herectvo čudáka, ktorý má predstavovať preoblečenú konkurenciu. V slovenskom znení dosť nekvalitne nadabovaný pán so záujmom o tovar hovorí neuveriteľne neprirodzené texty. Hovorí akoby bol z marketingového oddelenia Mountfieldu a sám si uvedie, čo uviesť má. Čudák, ktorý á byť preoblečená konkurencia má za úlohu… zdiskreditovať značku? Vykonať priemyselnú špionáž, alebo o čo mu ide? S istotou to nevie povedať nikto. Aj náš malý prieskum nedokázal nič jednoznačné. Len to, že na túto reklamu sa viacerí nedokážeme pozerať. Herectvo je strašné, scenár, dialógy a scéna ešte niečo horšie.

Primitívny dej nemá logiku, nikam sa neposúva a sami uvažujeme, ako je možné vyzliecť tričko tak rýchlo pri… čo to vlastne je? Scvrknutie sa? Od hanby, od odhalenia, alebo aká nevysvetliteľná sila začne pôsobiť, že sa toto stane? Má tam byť akási symbolika konkurencie. Dokonca vidíme nezmysly. Už len to, že by si niekto obliekol tričko Mountfieldu a prišiel na predajňu je hlúposť. Je síce pravda, že ak prídete do Mountfieldu na R1 Rožňavská Bratislava, dosť výrazne bojujete o pozornosť a čakáte do zbláznenia, ale falošného zamestnanca si všimnú všade. Nepozerateľná reklama je v súčasnosti pomerne častá vo vysielaní TV Markíza. Poukazuje na elektrobicykle, aj bazény.

Možno na české publikum pôsobí a prieskumy možno ukázali, že je zaujímavá a pútavá. V prípade jedenástich opýtaných Slovákov sa nám desať vyjadrilo, že je sprostá, primitívna, hnusná, trápna a získala aj iné prívlastky, ktoré však už nemajú úroveň tohto portálu. Značku Mountfield však tento typ reklamy degraduje po stránke imidžu a nie je to tým, že máme takýto názor, ale tým, ako tá reklama vyzerá, aké grimasy obsahuje, aké herectvo, kostýmy, dialógy a emócie z nej idú. Tá malá radosť na duši, keď reklama skončí… hoci začína ďalšia… naozaj existuje.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia