Gastronómia

Získajte zberateľsky atraktívnu Metaxu AEN Despina na dražbe

Príbeh gréckej Metaxy sa začal pred 130 rokmi. V čase keď chuť destilátov nelahodila zmyslom, našiel sa niekto, kto šiel svojou vlastnou cestou a nevzdal sa, kým neobjavil ingrediencie a postup, ktorého výsledkom bol jemný a intenzívny nápoj.Tak ako vtedy, aj teraz má stále čo ponúknuť na objavovanie. Limitovaná edícia AEN Despina prináša zachované tajomstvo, ale aj majstrovské umenie generácií Metaxa Masterov. Obsah len 130 fliaš opustil pivnice Metaxa a sud číslo 2, aby uzrel svetlo sveta. I vy môžete objaviť čo všetko skrýva, stačí sa zúčastniť na aukcii tejto výnimočnej zberateľsky vzácnej Metaxy.

metaxa

Despina

Despina bola manželkou objaviteľa Metaxy, Spyrosa Metaxu, ktorá po jeho smrti pokračovala v manželových šľapajách a prejavila ako skutočný vizionár a nadčasový podnikateľ. Pri príležitosti oslavy 130. výročia Metaxy pripravil Metaxa Master Constantinos Raptis jedinečnú a zberateľsky vzácnu AEN Despina. AEN v preklade znamená „Navždy“, čo nepriamo naznačuje aj životnosť tejto zberateľskej edície.

Milovníci Metaxyby nemali dlho váhať s obohatením svojich zbierok. Posledný kus Metaxa AEN s číslom 130 bude predmetom dražby, ktorá bude prebiehať online na www.alcohol.sk od 1. decembra 2018. Vyvolávacia cena je 1 888 eur, čo odkazuje na rok vzniku tohto unikátneho nápoja. Očakáva sa, že výsledná suma sa vyšplhá až na desiatky tisíc. Keďžena Slovensku a v Čechách patrí Metaxa medzi najpredávanejšie alkoholické nápoje, výťažok z aukcie bude venovaný na to, aby čo najviac ľudí mohlo objavovať dosiaľ nepoznané a okúzľujúce zákutia týchto krajín.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Gastronómia