zábava

Kolekcia 6 filmov Votrelec: všetky vesmírne beštie na DVD v jednom

Milovníci Votrelca by mali spozornieť. Hoci má na svedomí mnoho životov a postaral sa o vykynoženie niekoľkých rôznych druhov vo vesmíre na opustených planétach, mnohí ho milujeme. Filmový Votrelec je už od roku 1979 neprekonateľnou krvilačnou beštiou z vesmíru. Už od prvého dielu, ktorý bol na svoju dobu mimoriadnym filmovým počinom naháňajúcim hrôzu, mohla hovoriť Sigourney Weaver o životnej úlohe. Ridley Scott sa však ako režisér do pamäte ľudí zapísal svetom, aký dovtedy nikto neodhalil. Vesmírnym prostredím, ktoré môže znamenať smrť. Dosť drsnú a násilnú, s minimálnou šancou na záchranu.

Teraz sa celá séria dostáva na DVD. Už po vydaní Votrelca: Covenant boli všetky diely vydané, no nie však stále ako balíček kompletu. Komplet všetkých 6 filmov dostal spoločný obal a aj prvé štyri filmy, ktoré vychádzali v rokoch 1979, 1986 (réžia James Cameron), 1992 (David Fincher), alebo 1997 (Jean-Pierre Jeunet) majú dokonca podobne ladený obal v jedinečnej farbe oproti iným obalom. Spolu s novými dielmi Prometheus (Ridley Scott) a Votrelec: Covenant (opäť Ridley Scott), tvoria šesť DVD, ktoré fanúšik série, alebo milovník filmového vesmíru musí mať.

Staršie DVD nie sú vybavené bonusmi. Skôr posledné dva sa môžu pýšiť niekoľkými vystrihnutými scénami, alebo Covenant aj komentárom Ridleyho Scotta. Na DVD sú však všetky filmy trvanlivejšie, než na pôvodných kazetách, kde sme ich mnohí držali veľmi dlho.

6 disková kolekcia VOTRELEC

  • 6 samostatných DVD
  • Všetky s českým dabingom, prvé 4 s 2.1 zvukom a posledné dva s 5.1
  • Súčasťou sú aj anglické či poľské a maďarské verzie
  • Každý film má DVD dizajnovo ladené do odlišnosti s podobnými prvkami, obaly pôvodných štyroch dielov sú peknou sériou s vyobrazením votrelca, iba v inej farbe. Alien Ressurection (Votrelec: Vzkriesenie) tak nemá svoj pôvodný slávny zelený obal s Winonou Ryder a Sigourney Weaver. Obálka je pekná, no z grafického pohľad je na nej nie príliš vhodne zvolený font headlinu, s kurzívou a oblými hranami. Možno nie celkom hodné tematiky a imidžu série.
  • Obal kolekcie je z matného papiera a predná strana zachytáva viacero podôb filmového votrelca. To si žiada filmový plagát. Škoda, že nie je k dispozícii.
  • Obal kolekcie je v slovenskom jazyku, v predaji je obalený celofánom.
  • Distribútorom je BONTONFILM, a.s.
  • V predaji v cenách pohybujúcich sa okolo 35 EUR

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:zábava