zamyslenie

Kaufland Card, Hudáková cashback odmena pri pokladni a realita

Názor: Sieť predajní Kaufland prichádza s klubovou kartou Kaufland Card ako posledná z veľkých predajcov. Aj tam môžete po novom zbierať body za nákup a byť tak vlastne motivovaný nakupovať viac. Nepochybne aj pre lákavé výhry, ktoré motivujú o štipku viac. So zavádzaním kariet sa nám spája aj kampaň, v ktorej účinkuje Studenková, Deák, či Hudák s hercom menej známeho mena, ktorý symbolizuje verejnosť, obyčajných ľudí.

Kaufland card

V inom spote sa Michal Hudák objaví pri pokladni, kde mu sympatická mladá predavačka za pokladňou, inak herečka z Paneláku Petra Blesáková, oznámi radostnú správu. Pri nákupe za 45 eur dostáva odmenu 12 eur? Na kartu? Odmeňovanie za nákup je tu naozaj štedré. Ale naozaj?

Skúsili sme získať 12 EUR za 45 EUR na Kaufland Card, ale…

Prvý reklamný spot hovorí, že sme pre Kaufland za hviezdu aj my – obyčajní ľudia. Nakoniec druhý spot tvrdí, že Hudák dostane za vyšší nákup odmenu 12 EUR. My sme nakúpili nad 50 EUR a dostali sme odmenu 0,19 centov. Pýtame sa predavačky, čím to je, že je odmena tak nízka. Vari sme niečo nesplnili, veď Michal Hudák dostal slušne vysokú odmenu a reklama nám to počas dňa niekoľko krát zopakuje. Samotná predavačka pokrútila hlavou, že ľudia sa jej na to už posťažovali. Odmeny vôbec nie sú také vysoké. Pri desiatkach eur zaplatených za nákup je odmena v pár desiatkach centov. Nie v rovných sumách, ktoré by boli dokonca viac ako 20% zo zaplatenej sumy.

Nesedí to. Realita je menej zábavná a plnohodnotný cashback sa nekoná. Ani pri prvom nákupe nad 40 eur, ani pri druhom, pri treťom, ba ani pri ďalších. A pokladníčky naďalej odpovedajú zákazníkom, že odmena je naozaj nízka. Nie taká, ako v reklame. Pravdou je, že tam nakúpime aj zajtra, aj o týždeň a nakupovať tam budeme aj naďalej, keďže nenakupujeme pre Kaufland Card. Je to benefit, ktorý nie je na škodu. Na druhej strane, tých 12 eur za 45 eurový nákup by naozaj chceli aj obyčajní ľudia. Neboli sme sami.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:zamyslenie

Komentáre sú ukončené