služby

Ako funguje Bistro.sk? Objednané – ochutnané – otestované – OK

bistro.skInternetových služieb pre objednávku jedla je veľa, no pokus spoločnosti Azet.sk docielil poriadnu službu, ktorá sa neobmedzuje na jediné mesto, ale záber má celoslovenský. Bistro.sk sprevádza aj kampaň v médiách tlačených aj internetových. Vyskúšal som si včera, ako to vlastne funguje a čo táto služba ponúka. Prekvapivo, je zvláštne, že o nej vie ešte stále málo ľudí a hlavne jedákov, ktorí využívajú donáškové služby.

Pohodlne a cez internet
Služba Bistro.sk je prístupná priamo a bez registrácie. Nemusíte mať účet na Azet.sk, aby ste si mohli objednať lazagne, špagety, pizzu, alebo pečené stehno s rebierkami. Celé Slovensko, reštaurácie z rôznych ulíc, nákupných centier, samostatné prevádzky, podniky a firmy špecializujúce sa na donášku. Všetko na jednom mieste. Návštevník stránok má prvú povinnosť zadať svoju adresu. Následne mu systém vyhľadá všetky donáškové služby, ktoré môžu doviezť pizzu na vašu adresu. Priamo vidíte, či to bude zadarmo v rámci bydliska, alebo za poplatok s jeho výškou. Systém, ktorý je založený prioritne na zadaní adresy má niekoľko výhod. Vyhnete sa surfovaniu v ponuke podniku, ktorý k vám nepríde. Na rozdiel od letáčikov je ponuka aktualizovaná a nikam nemusíte volať. Pre hanblivého človeka veľké plus. Pre pohodlného rovnako tak.

Po výbere adresy máte k dispozícií náhľad ponúk jednotlivých prevádzok. Horné horizontálne menu obsahuje priame prekliky na pizzu, denné menu, cestoviny, kebab a iné kategórie jedál, ktoré patria medzi vyhľadávané okruhy. Zákazník vidí pri každej prevádzke aj logo spoločnosti, prípadné akcie platné k objednávke v danom podniku, zároveň vidí hodnotenie a údaje o cene dopravy, prípadne údaj o nutnej minimálnej objednávke v hodnote. Zaujímavosťou je aj údaj o tom, či je daná prevádzka práve otvorená, alebo nie.

Pár klikov a pizza je doma
Teraz si pripadám ako tvorca marketingových textov, no v prípade bistro.sk je naozaj za pár klikov pizza doma. Vo vybratej prevádzke si vyberiete jedlo, kliknete naň a na boku prebieha výpočet ceny. Prípadné zmeny uvediete do poznámky, alebo si pridáte prílohy cez systém príloh. Nakoniec môžete využiť zľavu cez kupón, ak nejaký máte, alebo rovno jedlo objednať. Zaujímavosťou a veľkým plusom je tiež možnosť priamej úhrady kartou, čo spôsobí, že jedlo dorazí a vy nemusíte v hotovosti nič platiť. O všetko sa postará Bistro.sk a vás nečakajú žiadne poplatky.

Ako to celé funguje?
Náš domáci test tejto služby prebiehal vo večerných hodinách po 22:00 hodine a prevádzka, ktorú sme si vybrali nám pizzu doručila do 30 minút. Informácia z Bistro.sk je odosielaná do konkrétnej reštaurácie, ktorá ju pripraví. Zohľadní, či už je objednávka uhradená, alebo bude uhradená v hotovosti. Pre každý prípad príde potvrdenie na SMS a aj na email pre objednávateľa s krátkymi inštrukciami, ak by nastal akýkoľvek problém.

Plusy tejto služby:

  • rýchle a pohodlné, nikam nevoláte, len klikáte myšou
  • funguje aj cez mobil
  • možná platba vopred, takže pizzu môžete poslať niekomu ako darček, len mu dajte vedieť, že niečo príde, nech je aj doma.
  • Prehľadné a rýchle fungovanie. Po dlhej dobe veľmi dobrá služba, ktorá nájde uplatnenie.

Mínusy služby:

  • nie, tento článok nie je zaplatený. Mínusy som zásadné nenašiel žiadne. Možnosť poznámky (nechcem cibuľu, nechcem prosím žiadne uhorky a pod) je k dispozícií, ponuka je jasná. Nie je čo vytknúť. Bistro.sk je sprostredkovateľ objednávok a priamo nepripravuje žiadne jedlo.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:služby