Gastronómia

Vilo Habo varí lepšie ako tvoja mama, nová kniha v predaji

V Čechách majú televíznu hviezdu Láďu Hrušku, u nás máme Vila Haba. Vilo Habo je meno známe najmä medzi divákmi televízie JOJ. Relácia Moja mama varí lepšie ako tvoja si získala skôr bežného človeka. Odborníkov sem tam zaujal niektorý z receptov, no podmienky, za ktorých sa neraz v šou varí nie sú celkom ideálne na tú správnu gastronómiu. Vilo Habo však za svoju popularitu z pomedzi všetkých súťažiacich vďačí svojej povahe. Na prvý pohľad by ste nečakali, že má v kuchyni cit pre varenie, neočakávali by ste od veľkého chlapa možno ani jeho zapálenie pre správny postup a systém vo varení, no nakoniec prekvapí ráznosťou a niektorými vyjadreniami odhaľujúcimi, že má v hlave predsa len viac, ako len očakávania.

Vilo Habo kniha

Kniha Vilo Habo varí lepšie ako tvoja mama
Kniha vychádza pod hlavičkou vydavateľstva Príroda a už dnes je pomerne veľmi žiadanou knihou medzi ľuďmi, ktorých oslovila šou, alebo svojrázny Habo. Kniha má v sebe viacero receptov, a takých, ktoré nezazneli v televízii. Na príprave textov s Vilom Habom pracovala Alexandra Jangorová a Paľo Kollár. Kniha stojí pod 10 EUR. Na Bux.sk je to v uvádzacej cene 7,90.

Za negatívne vnímanie šou môžetelevízia
Pre pochopenie jeho úspechu musíme počítať s tým, že Vilo Habo naozaj variť vie. Jeho vnímanie však môže ovplyvňovať vnímanie samotnej šou Moja mama varí lepšie ako tvoja ako veľmi chaotickej. JOJ sa preslávila podradnými formátmi, ktoré pracovali s bežným obyvateľstvom a samotná produkcia týchto šou svojich protagonistov veľmi rada zhadzovala. Dá sa povedať, že z pôvodne dobre myslených konceptov tak úmyselne vytvárala podradný program. Dokázali to Farmári hľadajúci ženu a viacero šou ako Mama ožeň a tie poskladané z jednotlivých hviezd typu Desperado a Martinka z Turca. Výroba takýchto programov má svoju dramaturgiu a vzhľadom na zmluvy o mlčanlivosti je zrejmé, že vystupujúci musia občas spraviť niečo, čo nie je po ich vôli.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Gastronómia