reklamaTlačové správy

Lepiace pásky s potlačou alebo logom ako marketingový nástroj

V predvianočnom čase, ale rovnako tak kedykoľvek počas roka, máme príležitosťou nazrieť do vozidla doručovateľských spoločností. Častokrát niektoré balíčky napriek jednotvárnosti kartónových škatúľ odlišuje niečo originálne. Mnohé známe obchody majú svoje vlastné lepiace pásky. Sú poznávacím znamením, ale hlavne reklamou, ktorej prítomnosť si nemusíme na prvý pohľad celkom uvedomovať. Balíček vyzdvihnutý v úložnom boxe, alebo na výdajnom mieste v rukách vášho suseda spoznáme ľahko. Ak je prelepený charakteristickými farbami a logom známeho obchodu, viete, že nakupoval práve tam.

lepiace pásky

Lepiaca páska s potlačou loga a farieb je marketingový nástroj

Lepiaca páska, ktorú tvorí reklamný polep, alebo opakujúce sa logo firmy, plní úlohu spojiva a poistky balenia, obálok, či balíčkov. Zároveň je odlišovacím prvkom. Svoj balíček tak ľahko spoznáte na prvý pohľad a aj v hŕbe iných balíkov máte jasno, ktorý je ktorý. Dnes sa vlastnými korporátnymi páskami pýšia napríklad knižné vydavateľstvá, veľké zásielkové obchody, aj obchody s elektronikou. Obľúbené sú v predajniach náradia a nástrojov pre domácich majstrov.

Farebne alebo vzorom blízke samotnému obchodu môžu tvoriť potrebnú emóciu pri prijímaní zásielky. Nie je tak nevyhnutné sledovať drobné písmo odosielateľa, ak je identifikovateľný už z obalu. Vlastná lepiaca páska je tak pomerne jednoduchým nástrojom veľmi rýchlej marketingovej komunikácie. Zároveň je propagáciou predajcu pre všetkých, ktorí si váš balíček môžu všimnúť. Vlastnou páskou sa pritom môže pýšiť aj jednotlivec, nie len firma. Nadšenec pre grafiku, vlastné výtvarné umenie, alebo fanúšik čohokoľvek grafického, ktorý v priebehu roka opakovane posiela rôzny tovar, alebo chce vlastnou páskou prelepovať zásielky spojené s jeho menom, alebo umeleckou tvorbou.

Vyšší level aj pre väčšie nároky

Lepiace pásky s potlačou logom firmy, či organizácie môže byť čisto imidžovou záležitosťou. Znamená to tak, že nemusia takéto pásky plniť podstatnú zabezpečovaciu úlohu. Môžu byť napríklad len tou poslednou finálnou vrstvou, ktorá zostane čitateľná a viditeľná a bude tvoriť vzhľad celého balíčka. Dnes pritom niektorí výrobcovia lepiacich pások s potlačou ponúknu aj rôzne typy materiálov, kvality, ale tiež materiálu. Vlastné lepiace pásky totiž môžu mať aj obchody, ktorým záleží na ekologickom fungovaní firiem.

Najmä firmy, ktorých imidž je spojený s prírodou alebo udržateľnosťou, nemusia zakopávať na plastových odolných páskach. Dnes odolnosť možno nájsť aj v papierových páskach, ktorých základom je páska ľahko trhateľná „po hrane z boku“, ale silná v ťahu. Ľahko tak slúži na lepenie menších zásielok a balíčkov. Takéto pásky si priam žiadajú aplikáciu pestrých farieb a vizuálov, v ktorých sa dá s hrdosťou uviesť ekologickosť balenia, alebo využívať ako dôležité heslo „udržateľnosť zásielky“ ako takej.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:reklama