Tlačové správy

Kúpte si tento rok vianočné obliečky na vankúše

Nejaký ten týždeň do Vianoc nám ešte síce zostáva, to ale neznamená, že by sme ich mali ignorovať a vôbec sa na nich nepripravovať. Práve teraz je totiž tá najlepšia doba na to, aby sme popremýšľali o tom, ako si tento rok domov vyzdobíme a zaobstarali si na to všetko potrebné. Bez zbytočného stresu, zhonu a preťahovania o drobnosti, bez ktorých sa nezaobídeme, rovnako ako mnohí ďalší.

vianočné obliečky vankúšov

Vianoce majú svoje kúzlo

O Vianociach sa hovorí, že sú to sviatky pokoja, mieru a pohody. Keď toto ale počujeme, chce sa nám často buď smiať, alebo naopak plakať. Ako toto vôbec môže niekto povedať? Veď než na Vianoce naozaj dôjde, treba toho toľko stihnúť. Upratať, napiecť, nakúpiť darčeky, zabaliť darčeky, kúpiť a ozdobiť stromček, pripraviť štedrovečernú večeru, vyzdobiť dom, pripraviť sa na príchod rodiny…. Zoznam neberie konca.

Skúste to tento rok v pokoji

Že to ani nejde? Ale áno, ide. Len si všetko musíte dobre a včas rozvrhnúť, naplánovať a podeliť sa o prácu aj s ostatnými členmi domácnosti. Predsa na všetko nemusíte byť sama.

Jasné, chcete to mať dokonalé, ale má to naozaj cenu? Už teraz s predstihom si preto kúpte napríklad vianočné obliečky na vankúše, vianočné obrusy, obliečky, závesy. Odškrtnete si tak jednu položku zo zoznamu. A aj to sa počíta.

Ako postupovať ďalej? Spíšte si zoznamy!

Vianočné prípravy sú pomerne zložitá vec, ľahko niečo vypustíme z hlavy. Potom panikárime, že nám niečo chýba a nestíhame. Ako sa tomu vyvarovať? Všetko si spíšte! Urobte si hneď niekoľko zoznamov a tých sa potom držte.

  • Aké pečivo upečiete?
  • Koho chcete obdarovať?
  • Aké darčeky potrebujete kúpiť?
  • Čo budete potrebovať na výzdobu bytu alebo záhrady?
  • Čo ešte potrebujete zariadiť a nakúpiť?
  • Kto bude mať čo na starosti?
  • Koľko financií na Vianoce máte k dispozícii?

Kto bude mať čo na starosti?

Vianočnú atmosféru si bude užívať celá rodina, preto by sa aj mala zapojiť do príprav. Prečo by teda malo byť všetko na vás?

O stromček sa môže postarať partner, rovnako tak vám môže pomôcť s upratovaním alebo nákupom darčekov a surovín na pečivo, vianočku aj štedrovečernú večeru. Deti zase môžu piecť pečivo. Čo na tom, že jeden rožok bude menší ako druhý, hlavne, že je pečený s láskou.

vianočné obliečky vankúšov hviezdičky

Pustite sa do výzdoby s predstihom

Výzdoba zaberie čas, prečo sa do nej pomaly nepustiť už teraz? Nikto nehovorí, že musíte na celý dom zavesiť svetielka a na záhrade ozdobiť stromček. Môžete si začať vyrábať adventný veniec, zohnať si vianočnú hviezdu na stôl, zaobstarať si vianočný obrus a vyžehliť ho, na okno zavesiť svetielka alebo vianočné slamené ozdoby.

Viete, že do spálne si môžete kúpiť aj vianočné obliečky a tešiť sa pod ním na Vianoce?

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Tlačové správy