službyTlačové správy

Deti môžu smelo písať Ježiškovi, Vianočná pošta je už otvorená

Bratislava 19. novembra 2021 – Vianočná pošta je opäť pripravená na listy pre Ježiška. Poštová banka, ktorá je partnerom tohto jedinečného projektu Slovenskej pošty už desať rokov, aj tento rok prispeje k tomu, aby sa všetky listy Ježiškovi dostali na správnu adresu. Každého pisateľa, ktorý pošle list do 17. decembra, čaká rozprávkový darček.

Vianočná pošta 2021

„Pre deti je obdobie Vianoc jedno z najkrajších v roku a tento projekt celú predvianočnú atmosféru ešte viac umocňuje. V takomto náročnom období je nesmierne dôležité, aby deti dostávali pozitívne impulzy. Preto by sme si my dospeláci mali nájsť čas a spolu s nimi si z písania listu urobiť krásny zvyk a naplno si užiť tieto jedinečné okamihy. Je to zároveň príležitosť, kedy môžeme našim deťom pripomenúť, čo má v našich životoch skutočnú hodnotu. Veľmi nás teší, že aj vďaka našej pomoci sa všetky detské želania, sny a túžby pretavené do listov dostanú priamo k Ježiškovi,“ uviedla Melinda Burdanová, výkonná riaditeľka Poštovej banky, ktorá je partnerom projektu Vianočná pošta.

Vianočná pošta je tu už po 23-krát

Vianočná pošta je oficiálne spustená. Ježiško čaká na listy od detí ako zo Slovenska, tak aj z ostatných krajín. Listy či pohľadnice s napísanými alebo nakreslenými želaniami môžu deti posielať na adresu „Ježiško, 999 99“ do 17. decembra 2021. Stačí, ak na pozdrav nalepia poštovú známku a hodia do poštovej schránky. Rovnako môžu využiť ktorúkoľvek poštu na Slovensku. Dôležité je však mať na pamäti, že treba uviesť aj spätnú adresu, aby Ježiško mohol malým pisateľom poslať krásny darček. Úplne prvý list dostal Ježiško tento rok už 21. júla a poslala ho Emka zo Zvolena. O mesiac neskôr, 20. augusta, mu pristál v schránke prvý list zo zahraničia a cestoval až Nemecka.

Tí, čo uprednostňujú online prostredie, môžu s deťmi využiť aplikáciu „Moja pohľadnica“. Na www.mojapohladnica.sk si potom len stačí zvoliť pohľadnicu pre Ježiška, ktorá sa bude najviac páčiť, vyplniť ju a zaslať objednávku. O jej vytlačenie a doručenie sa už postará Slovenská pošta. 

Špeciálna vianočná poštová známka

Súčasťou otvorenia aktuálneho ročníka Vianočnej pošty je aj predstavenie špeciálnej vianočnej poštovej známky „Vianočná pošta 2021“. Hlavným motívom poštovej známky je kresba od Kristíny Gubienovej z Komárna. Kristína namaľovala padajúcu kométu, ktorú pozorujú dve postavy v zimnom oblečení. Aj v tomto roku môžu deti spoločne s listami Ježiškovi posielať kresby – tá najkrajšia, ktorú zvolí odborná porota, bude námetom budúcoročnej vianočnej známky. Dôležité je, aby deti svoje kresby posielali na samostatnom hárku papiera.

Vianočná pošta 2021

Poštová banka dlhodobo pomáha vo viacerých sférach spoločnosti. Je stabilným partnerom nielen najrôznejších kultúrnych inštitúcií a podujatí, ale výrazne sa angažuje aj v oblasti charity a podporuje komunitný rozvoj. Svoje partnerstvá smeruje na projekty, ktoré významne prispievajú k pozitívnej atmosfére v spoločnosti a zároveň prinášajú bežným ľudom pridanú hodnotu a radosť do každodenného života. Jedným z nich je aj projekt „Vianočná pošta“, ktorej oficiálnym partnerom je od roku 2012.

Podrobné informácie o Vianočnej pošte 2021 nájdete na www.vianocnaposta.sk.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:služby

Komentáre sú ukončené