Tlačové správy

Herec a moderátor Martin Clunes v ústrety divočine na TV Spektrum

Bratislava, 7. júla 2022 – Lásku k prírode a objavovaniu mal vždy v krvi. Pritom sa Martin Clunes svojim oficiálnym povolaním tejto svojej záľube vždy skôr vzďaľoval. Stal sa hercom, moderátorom a komikom. Jeho náplňou práce sa preto stalo hranie na doskách, ktoré znamenajú svet alebo pred kamerou. Vďaka dokumentárnej minisérii Americké ostrovy s Martinom Clunesom však mohol svoj koníček skĺbiť s prácou a vydať sa v ústrety dobrodružstvu v divočine, kde preskúmaval zabudnuté miesta. A pretože bol úspešný, natočil ešte ďalšie pokračovanie v Austrálii a Tichomorí. Vďaka TV Spektrum budete mať možnosť vidieť všetky časti od 11. júla.  

Martin Clunes by Bridget Badore

Martin Clunes

Martin Clunes je herec, dabér, režisér, komik a moderátor, ktorý má za sebou významnú hereckú kariéru najmä v britskej verzii seriálu Doktor Martin, objavil sa aj v epizóde slávneho seriálu Doktor Who alebo v sitcome No place like home. Zásadné miesto v jeho kariére však zaberá dokument Martin Clunes: Človek a pes, kde mohol zúročiť svoju bezodnú lásku k psom a zvieratám všeobecne. Dokument bol veľmi divácky úspešný, preto sa rozšíril o ďalšie rozprávanie s názvom Tajný život psov, ktoré si zaslúžilo pokračovanie na tému mačiek a dokonca detí.

Čo sa týka lásky k zvieratám a prírode, nie je Martin Clunes žiaden trochár. Je majiteľom obrovskej farmy blízko Beaminstera v Anglicku, ktorá sa rozkladá na 130 akroch pôdy. Žije tu spoločne so svojou manželkou, s ktorou tu vychoval dcéru. Ich rodina je ale ďaleko početnejšia. Vlastní totiž ešte štyri psy, dve mačky, štrnásť koní a sliepky.

Možno práve natáčanie dokumentov Tajný život pomohol vzniknúť prvotnej myšlienke o realizácii dokumentárnej minisérie o dobrodružnom cestovaní po ostrovoch rozsiatych po celom svete, kam sa ľudská noha len tak nedostane. Kvôli natáčaniu Clunes absolvoval fantastickú cestu po amerických ostrovčekoch, pri ktorej zdolal desať tisíc míľ od východu na západ. Niektoré miesta, ktoré navštívil dokonca nemajú žiadne meno, ukrývajú tajomstvá a vlastnú históriu a ukazujú Ameriku z úplne nového uhlu.

O niečo viac cestovania

Ďalšie miesto, kam sa televízni diváci vďaka Clunesovi dostanú, bude Austrália. V troch častiach navštívia 16 ostrovov z 8 tisíc. Objavia zabudnuté zákutia, stretnú sa s Robinsonom Crusoe a nasajú špecifický životný štýl miestnych obyvateľov.

Najďalej však divákov Clunes dostane až na ostrovy v Tichomorí. Clunes si ako milovník zvierat užije ich pozorovanie na Galapágoch, stretne sa s miestnymi kmeňmi a zdolá jednu z mnohých miestnych sopiek. Diváci sa skrátka budú mať na čo tešiť.

Od 11. júla o 18 hod budete mať možnosť sledovať Americké ostrovy s Martinom Clunesom. 15. júla o 18 hod uvidíte Austrálske ostrovy s Martinom Clunesom a 20. júla o 18 hod Tichomorské ostrovy s Martinom Clunesom. Všetko sledujte na televíznej stanici TV Spektrum.

O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International – Central and Northern Europe je súčasťou AMC Networks International, jednou z popredných medzinárodných spoločností na poli televízneho vysielania a distribúcie tematických televíznych staníc, ktoré sa sústreďujú na strednú a východnú Európu. Súčasne portfólio AMCNI – Central and Northern Europe ponúka televízne stanice v štyroch žánroch: športové: Sport1, Sport2, SportM, detské: Minimax, JimJam; zábavno-vzdelávacie: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film+. Obsah tematických staníc je vytváraný pre miestnych divákov a trhy v rôznych jazykoch. Je dostupný v celom rade platforiem, vrátane HD služieb a ponúka verzie pre mobilné telefóny.

AMC Networks International (AMCNI) je globálna divízia AMC Networks a je dodávateľom uznávaných zábavných relácií pre predplatiteľov vo viac než 130 krajinách. AMCNI zahŕňa globálne značky a aj populárne stanice s lokálnym významom a rôznorodým žánrovým zameraním. Viac informácií nájdete na www.amcnetworksinternational.com.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Tlačové správy