Voľný čas

Štvorramenný uhlomer pre kreatívneho majstra kúpite už do 3 EUR

Na Slovensku sa už tento vynález objavil. Síce za vyššie dvojciferné sumy, no je to on. Nezameniteľný. Vhodný pre tých, čo robia zámkovú dlažbu a zostáva im posledný kúsok. Prípadne merajú atypické rozmery, majú pukliny, ktoré idú vypĺňať obkladom, sadrokartónové diery a podobne. Charakteristicky žltý uhlomer má štyri skrutky, ktorými si viete presne upraviť a zachytiť presný uhol pri štyroch rôznych polohách. Vnútorný tvar, ktorý si geometricky upravíte, následne viete prenášať aj na iné miesta.

Uhlomer štyri žlté ramená

Štvorramenný uhlomer

Uhlomer, vďaka ktorému sa dá pri kreatívnej práci ušetriť veľmi veľa materiálu a nervov, nie je tak drahý. V skutočnosti sa jeho cena pohybuje v hodnotách okolo troch eur. Ideálne rovno za 2,63 v ponuke na https://www.gearbest.com/

Tento vynález má tak trochu náročný názov v už anglickom znení.  Figure Measurement Tool Plastic Box Four Square Shaped Folding Rule – MAIZE 30.7X17.5 by sme mohli preložiť jednoducho ako špeciálny uhlomer na meranie všetkých možných krivých tvarov a prenášanie ich tvaru a veľkosti inam.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Voľný čas