televízia

Seriál Oteckovia bol super, začal však preháňať a hlúpnuť

Seriál Oteckovia na TV Markíza pred hlavnými správami zaujal divákov a o jeho úspechu nehovorí len sledovanosť, ale aj úspešnosť knihy venovanej seriálu ako takému. Každé podujatie, ktoré má spojitosť so seriálom, či len ak sú Oteckovia súčasťou pripravovaných mikulášskych podujatí, je spájané s úspechom a veľkou návštevnosťou. Seriál má naozaj určité kvality, ktoré vieme oceniť, ak sa venuje rodine a vzťahom, či dokonca viac aj deťom a ich svetu. Nejde o primitívny a monotematický formát ako to vidíme v seriáli Naši, kde sa nasilu rieši všetko to klišé, čo rieši rodina bežne až to pôsobí ako päsť na oko. Ale…

Oteckovia

foto: markiza.sk

Oteckovia sú viac reálni, avšak hlúpejší

Seriál Oteckovia je v rámci rodinných seriálov naozaj na inej úrovni. Odohrávajú sa aj vonku, nie len v tých istých kulisách. Čo je však horšie, posledné diely sa prejavujú v podivnej atmosfére hlúposti, primitívneho humoru a problémov, ktoré nemožno považovať za problémy. Tehotenstvo jednej z postáv, ktorú stvárňuje Monika Hilmerová je čoraz viac fraška. Jej občasné obdobia ťažkostí, ktoré vyprovokovali postavu hranú Tůmom a jedným z ich synov, aby si dali svoje vlastné tehotenské bruchá, už bol jedným z najvýraznejších prvkov primitivizmu.

To, ako sa postava hraná Tůmom v jeho vlastnej pizzerii správa k zákazníkom popiera akékoľvek fungovanie aj toho najšialenejšieho podnikateľa. Tehotenské bruchá u chlapov, ktoré mali byť akousi stávkou, boli nereálnou hlúposťou, ktorá seriál degradovala možno ešte nižšie. Nereálne začali byť aj postavy svalovca hraného Jánom Koleníkom, či ďalšou postavou v podaní Kristíny Turjanovej, ktorej tvár si mnohí pamätáme ako Ritu Kernovú z Búrlivého vína.

No aktuálne riešenie mobilných telefónov a lajkov akoby v jeden deň u každého odštartovalo niečo, čo v rôznych generáciách rastie celé roky. Náhle všetci v Oteckoch riešia lajky a sociálne siete. Prehnane a primitívne, opäť. V čase, keď mnohí už sú na inej úrovni v reálnom svete náhle v seriály objavujú, čo to je. Postava stvárnená Tůmom má občas dialógy napísané hrdo, inokedy vyznieva ako hlupák. Čoraz viac vyzerá ako ignorant a fungovanie pizzerie (samozrejme, vieme že ide o kulisy).

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia

Komentáre sú ukončené