televízia

Seriál Milenky na TV Markíza je na Slovensku ojedinelý a lákavý

Seriál Milenky, ktorý nedávno začal na TV Markíza vzdialene pripomína úspešný americký seriál Domáce paničky. Pritom predlohou bol celkom iný seriál. Oveľa viac dokáže osloviť slovenského diváka jednoducho preto, že používa motív blízky mnohým dospelým ľuďom. Nie sú to len milenecké vzťahy, ale aj klasické problémy slobodných, ľudí zaťažených prácou, atraktívnych žien, problémoch vo vzťahoch a aj v mnohom inom.

Milenky TV Markíza

Milenky televízny divák potrebuje

Seriál Milenky priniesol osobitý žáner seriálu, ktorý prináša aj pikatné situácie a sex, čo sa nedarí momentálne žiadnemu seriálu. Na jednej strane sa o to žiaden ani zo slovenskej tvorby nepokúša, na druhej strane pokus tentoraz vyšiel veľmi dobre. Obsadenie štyrmi úspešnými herečkami, vytvorilo celkom odlišné ženy s vlastnými problémami a životom. Každá sa dokázala do svojej role výborne vžiť ako presný dielik puzzlí,

Každá je buď slobodná, alebo má komplikovaný vzťah. Už prvý diel si dokázal chytiť diváka a nebolo tomu inak ani pri druhom. Je o ženách vo veku 30 až 40 rokov. Hoci sa možno tvorcovia snažia o romantiku, občas ju miesia s humorom a reálnymi situáciami v bežnom živote ženy.

Seriál nakrútený podľa britskej BBC série Mistress má na Slovensku výhodu v tom, že bežný slovenský divák v bežnom televíznom vysielaní nevidí nič podobné. Seriál, ktorý by prinášal problémy vzťahov, manželstva, tehotenstva a žien ako takých, ktoré sa ocitnú v úlohe milenky. Niektoré momenty sú nabité erotikou, iné humorom, no seriál podobných kvalít sme tu nemali dlho.

  • Producentka: Adriana Kronerová
  • Režisér: Jakub Kroner
  • Hrajú: Tatiana Pauhofová, Gabriela Marcinková, Zuzana Norisová, Antónia Lišková, Lukáš Latinák, Alexander Bárta, Marián Mitaš, Marek Geišberg a jedna z dvojičiek Nízlových ďalší

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia