zamyslenie

Propagačný materiál rádia Vlna nehovorí pravdu

…má poriadnu chybu. Propagačný materiál, ktorý dávajú záujemcom o reklamu v rádiu Vlna, obsahuje dosť zásadnú chybu, ktorá je však vzhľadom k mnohým udalostiam a okolnostiam možno aj zámerná. Strana, ktorá udrie do očí a spomína históriu známej značky, totiž hovorí, že rádio Vlna je nástupcom úspešného a obľúbeného rádia Viva, ktoré zas nahradilo rádio Twist. Nie je tomu tak, pretože históriu značky a najmä zásadnú vec, že rádio Viva nikto nahradiť ani nemohol, ťažko považovať za správne údaje. Strana, ktorá zaujme práve tým, že prezentuje históriu značky môže zásadne prilákať záujem partnera o reklamu. Vlna vysiela na frekvenciách, ktoré pôvodne patrili rádiu Viva. Rádio Viva sa pre nie vlastné pochybenie muselo uchýliť na iné frekvencie a funguje naďalej ako Rádio Viva metropol. Napriek tomu sa rádio Vlna vydáva za rádio Viva, čo je zvláštne.

Podivný dokument rádia Vlna

Nedáva logiku:

  • Každé rádio malo iného majiteľa a predsa je tento „vývoj“ prezentovaný ako vývoj značky. Každá značka pre odlišné vedenie mala samostatný vývoj, ktorý ťažko spájať so všetkými troma.
  • Celá strana by mala byť nazvaná ako vývoj konkrétnej frekvencie, nie však značky. Nemalo by to však takú váhu a netvorilo by to možno až taký záujem.
  • VIVA sa nútene musela presunúť na iné frekvencie a funguje. Nie je tak teda vôbec ani možné prezentovať, že Vlna je nástupcom rádia VIVA.
  • Rádio Viva donedávna fungovalo ako plnohodnotné rádio, momentálne dnes vysiela hudbu.
  • Rádio Vlna v žiadnom prípade nenahradilo rádio Viva, hoci skopírovalo napríklad Oldies párty, ba dokonca začiatkom tohto týždňa v rannom vysielaní zaznel aj slogan rádia Viva „Najlepšia hudba všetkých čias“.
  • Rádio Viva nie je mŕtve, preto je zvláštne, že ho za mŕtve pokladá konkurencia, ktorá o frekvencie Vivy usilovala v známej medializovanej kauze, no zároveň je mŕtve u každého, ktorý sa nechá presvedčiť podobnými materiálmi.

Ako je istotne zrejmé, som fanúšik rádia Viva, ktorý patril a chce patriť naďalej medzi verných poslucháčov. Prekvapujú ma snahy jednotlivcov a moci zariadiť, aby si verejnosť myslela, že rádio Viva nahradili rádiom Vlna. Dojem vyvolali známe hlasy z pôvodného rádia Viva, ktorí dostali výborné ponuky do rádia Vlna. Viva však existuje na iných frekvenciách a jej imidž tvoril určitú éru… inšpiratívnu éru výborného a obľúbeného rádia ktorému aj dnes dôveruje napriek čisto hudobnému vysielaniu mnoho poslucháčov v blízkosti Bratislavy na 94,9 MHz a 101,1 MHz aj mimo nej cez stream.

V tomto článku nie je uvedený žiadny poškodzujúci materiál. Ide o úvahu a zamyslenie nad dôvodmi uvádzania klamlivej informácie o nástupníctve jednej značky druhou. Vytváranie domnienky, že rádio VIVA zaniklo, hoci to tak nie je, sa dokonca nedá nazvať ani za čisté a férové jednanie. Možno ani legálne. Hlásiť, že Rádio Viva sa zmenilo na iné rádio, pritom stále funguje s len pozmeneným menom, totiž môže byť poriadny problém aj v právnej rovine. Kto si kúpi reklamu v rádiu, ktoré podľa rádia Vlna už neexistuje? Tisíce poslucháčov však stále vedia, že rádio Viva Metropol existuje a stále funguje… Sklamanie, nič viac sa na to povedať nedá.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:zamyslenie