televízia

Nakuknite kuchárskym hviezdam pod pokrievku aj do súkromia

Čo by ste povedali na to, keby sa vám v kuchyni objavil svetoznámy kuchár a chopil sa varenia? Predstava je to lákavá a dokonca nemusí byť ani tak ďaleko od reality. TV Paprika totiž oslovila dvadsať profesionálov, ktorí v relácii Šéfkuchárove najlepšie jedlá postupne uvaria pokrmy, ktorým vďačia za svoje dnešné úspechy. Giganti kuchyne predvedú divákom svoju profesionálnu zdatnosť, kuchársku vášeň a podelia sa aj o neuveriteľné príbehy. Prvú časť sledujte už v pondelok 20. apríla o 21:00 hod.

Kuchári TV Paprika

Zoznámte sa s Prudence

Prue Leith sa narodila v Kapskom meste, kde jej otec vtedy pracoval pre spoločnosť African Explosives. Jej mama, Margaret „Peggy“, bola dobovou herečkou a tiež tou najlepšou kuchárkou, akú ste mohli stretnúť, tvrdí Prue. Do svojich sedemnástich rokov navštevovala mladá Prudence dievčenskú internátnu školu v Johannesburgu, ktorú viedli anglikánske mníšky. Následne presvedčila rodičov, aby jej umožnili navštevovať parížsku univerzitu Sorbonna. A práve v Paríži si uvedomila, akým smerom sa bude jej kariéra uberať. „Začala som sa viac zaujímať nielen o francúzsku kultúru, ale aj o kuchyňu. Proste nemôžete žiť v Paríži bez toho, aby ste neprepadli čaru jeho kuchyne,“ spomína britsko-africká reštauratérka.

Recepty naprieč kontinentami

V relácii Šéfkuchárove najlepšie jedlá sa Prudence podelí napríklad o mamin lahodný recept na dezert, ktorý sa skladá zo šľahačky, maracuje a likéru s príchuťou pomaranča. „Všetky tri ingrediencie do seba krásne zapadajú. Celý dezert navyše podtrhnete tým, že ho navrstvíte do kokteilového pohára. Jednoducho nádhera,“ hodnotí Prue. A pretože teploty vonku nezadržateľne stúpajú, ukáže nám aj osviežujúci recept na kambodžský šalát. S týmto pokrmom sa kuchárka zoznámila prostredníctvom svojej dcéry, ktorú v Kambodži adoptovala. „Každý vás upozorňuje, aby ste neuprednostňovali svoje dieťa pred tým adoptívnym a popravde som sa toho obávala. Strach ma však prešiel, akonáhle som videla, že k nám Li-Da perfektne zapadla,“ hovorí Prudence.

Inšpirujte sa pokrmami kuchárskych hviezd

Vedeli ste, že granátové jablko najlepšie ošúpete ponorené v miske s vodou? Alebo že zázvor stačí jemne oškrabať lyžičkou, aby ste ho zbavili šupky? Nakuknite známym kuchárom pod pokrievku a priučte sa triky, o ktorých ste možno ani netušili, že by sa vám v kuchyni mohli hodiť. Nenechajte si ujsť prvý diel relácie Šéfkuchárove najlepšie jedlá už v pondelok 20. apríla o 21:00 hod. na TV Paprika, kedy budú odvysielané rovno dve epizódy za sebou. Akého šéfkuchára si obľúbite? Bude vaším favoritom spomínaná Prue Leith, Bill Grander alebo napríklad Tom Kerridge?

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia

Komentáre sú ukončené