Technika

Najlepšie akumulátorové vŕtačky 2017: Bosch, Extol, Makita

Náradie je nepodstrádateľnou súčasťou každej väčšej domácnosti, v ktorej sa neustále niečo tvorí a opravy nie sú odkázané na servisnú firmu, ale na pána domáceho. Náradie je však zároveň nevyhnutnou zložkou každého profesionálneho tímu staviteľov. Povedzme, že v náradí u oboch typov používateľov nachádzajú uplatnenie vŕtačky a rovno akumulátorové vŕtačky. Produkty, ktoré majú v poslednej dobe bohaté využitie pre ich pre dnešok atraktívne vlastnosti, sú pre nejedného majstra tiež akousi pýchou. Bez predošlých skúseností sa môžete pustiť do výberu svojej aku vŕtačky, no ideálne je, ak sa pustíte do skúmania internetu a zhodnocovania toho, ktoré vŕtačky sú reálne tie najlepšie na trhu. Nachádzame viacero rebríčkov, no aj pre osobné skúsenosti a pre hodnotenia umiestnené na vyhľadávačoch cien, je možné získať predstavu o kvalite pri troch značkách.

Najlepšie aku vŕtačky 2017

Značky nie sú žiadnou neznámou

Nemecká Bosch je veľkou stálicou a stabilne kvalitnou značkou medzi elektrickým a akumulátorovým náradím. Model aku vŕtačky Bosch GSR 18-2 LI Plus sa pýši výkonom napätia 18 V a váhou 1,5 kilogramu. Netradične nie je zeleným produktom značky BOSCH ale modrým. Cena sa pohybuje od 159 EUR vyššie. Rozsah skľučovadla je 13 mm.

Extol je českou značkou, ktorá prekvapuje rozsiahlou ponukou širokého sortimentu, ktorý dokáže konkurovať akejkoľvek inej značke. Za druhý najlepší na trhu v roku 2017 môžeme považovať naozaj vydarený model vŕtačky s názvom LI 16 CD, ktorá nesie označenie značky Extol Industrial. Má rovnako tak rozsah skľučovadlo max 13 mm, váhu len kilogram, čím je ľahší od BOSCHu a napätie 16,6V. Model je v súčasnosti najlepšie hodnotený v rámci značky Extol.  Vŕtačku Extol Industrial LI 16 CD kúpite už do 100 EUR, čo je cenovo najvýhodnejšia kvalitná aku vŕtačka na trhu. Súčasťou balenia sú dve batérie a rýchlonabíjačka. Rýchlonabíjačka sľubuje batérie nabitie za 1,5 hodiny. V recenzii Extol LI 16 CD je možné nájsť ešte pár drobností navyše..

Makita je taktiež stálicou medzi značkami a svoje modely má v rebríčkoch najlepších aku vŕtačiek súčasnosti opodstatnene. V rebríčkoch a v kladných hodnoteniach sa objavuje najmä model Makita HP457DWE. Jej cena sa pohybuje od 120 EUR vyššie. Napätie je 18 V, váha je pomerne vysoká 1,7 kilogramu a výhodou sú dve batérie v balení rovnako, ako pri Extole. Rozsah skľučovadla je 1,5 mm – 13 mm, čím sú tri najlepšie modely v podstate na rovnakých číslach. Rýchlonabíjačka sľubuje nabitie za 1 hodinu.

V rámci TOP 3 nám vychádza nasledovné:

  • Cenovo najdostupnejšia: Extol LI 16 CD
  • Najľahšia: Extol LI 16 CD
  • Najťažšia: Makita HP457DWE
  • V rebríčku najlepšia pre výkon a vlastnosti: Bosch GSR 18-2 LI Plus
  • Najrýchlejšie nabitá batéria: Makita HP457DWE

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Technika