Tlačové správy

Kto rozdáva titul TOP zamestnávateľ a aké sú kritériá?

Viacero spoločností na Slovensku sa pýši titulom TOP Employer, ktorý označuje firmy s puncom skvelého zamestnávateľa. Za týmto ocenením stojí prestížny inštitút The Top Employers Institute s celosvetovou pôsobnosťou špecializujúci sa na rozpoznávanie excelentných HR postupov.

TOP employer

Titul Top Employer

Titul Top Employer udeľuje už vyše 25 rokov uznávaný Top Employers Institute na základe výnimočného prístupu k zamestnancom. Inštitút v minulosti odmenil už viac ako 1 600 organizácií v 119 krajinách sveta. Podľa údajov zverejnených na oficiálnej stránke inštitútu, ocenení zamestnávatelia pozitívne ovplyvňujú takmer 7 miliónov zamestnancov.

Na Slovensku máme aktuálne 8 firiem, ktoré sa môžu celý rok 2020 pýšiť titulom Top Employer Slovakia a/alebo súčasne aj titulom Top Employer Europe 2020. Patrí k nim napríklad DHL, Lidl, Kaufland, Orange a NN Životná poisťovňa ako jediná finančná spoločnosť. Prestížne ocenenie Top Employer Slovakia 2020 a Top Employer Europe 2020 obhájila už druhý raz po sebe: „Ocenenie takéhoto svetového kalibru v oblasti personálnych zdrojov nás nesmierne teší. Oba tituly sú dôkazom, že ľudia sú u nás na prvom mieste, hovorí Miroslava Jandorfová, riaditeľka ľudských zdrojov NN SR, ktorá prebrala certifikáty na slávnostnom odovzdávaní cien 13. februára v Amsterdame. „Top zamestnávateľmi sú organizácie najvyššej kvality, ktoré tvrdo pracujú na vytváraní, implementácii a napredovaní svojich HR stratégií. Táto cena potvrdzuje vynikajúce skúsenosti a prax pri práci so zamestnancami. Budeme sa naďalej snažiť, aby sme si udržali takúto reputáciu na trhu práce,“ dodáva Jandorfová.

Video s generálnym riaditeľom Top Employers Institute

Všetky spoločnosti, ktoré sú držiteľom certifikátu Top Employer, poskytujú zamestnancom výnimočné pracovné podmienky, vzdelávajú a rozvíjajú talenty na všetkých úrovniach organizácie a nepretržite optimalizujú pracovné postupy. Všetky majú tiež jeden spoločný menovateľ – ľudia sú u nich na prvom mieste: „Veríme, že ľudia tvoria spoločnosť. Spoločnosť môže vyrábať skvelý produkt, poskytovať vynikajúce služby, mať jedinečnú biznis stratégiu a distribúciu, no na konci dňa sú to zamestnanci, ktorí stoja za úspechom firmy. Na nich záleží,“ hovorí vo video príbehu David Plink, generálny riaditeľ Top Employers Institute.

Nezávislí a vysokokvalifikovaní pracovníci Top Employers Institute každoročne analyzujú HR metódy v tisíckach firiem po celom svete. Dôkladný a komplexný výskum skúma najlepšie postupy v oblasti ľudských zdrojov a pozostáva zo 100 otázok, ktoré zahŕňajú 600 HR metód napríklad v týchto oblastiach: pracovné sily a plánovanie, nábor talentov, vzdelávanie a rozvoj, riadenie výkonnosti, kariéra a nástupníctvo, odmeňovanie, benefity a kultúra. Stať sa top zamestnávateľom podľa kritérií tohto inštitútu znamená implementovať HR stratégie, ktoré obohacujú zamestnancov a podporujú ich rast vo svete práce.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Tlačové správy

Komentáre sú ukončené